Ako obchodovať s permanentnými swapmi na OKEx

Podrobný návod na obchodovanie s neustálymi swapmi kryptomeny na OKEx

Perpetual swaps, podobne ako futures a opcie, sú deriváty, ktoré sledujú cenu podkladového aktíva. Aj keď permanentné výmeny fungujú ako futures, nemajú dátum exspirácie, čo znamená, že kupujúci a predávajúci môžu hypoteticky udržiavať svoje pozície otvorené "večne" pokiaľ ich účet obsahuje dostatočnú rezervu na ich pokrytie.

Mechanizmus cenovej konvergencie je ďalším hlavným rozdielom medzi permanentnými swapmi a futures kontraktmi. Bez prvého dátumu vyrovnania sa na zabezpečenie cenovej konvergencie v pravidelných intervaloch (každých osem hodín) používa mechanizmus miery financovania. Miera financovania je poplatok vymieňaný medzi dlhou a krátkou stranou zmluvy v závislosti od pohybov trhu, ktorého cieľom je udržať zmluvnú cenu v súlade so spotovou cenou podkladového aktíva..

Perpetual swap OKEx je virtuálny derivátový produkt, ktorého každá swapová zmluva má nominálnu hodnotu 100 dolárov a je vyrovnaná v digitálnych menách, ako sú bitcoiny a USDT (pre swapy s maržou na mince a USDT). Ak chcete obchodovať s perpetuálnymi swapmi kryptomeny na OKEx, tento návod vám pomôže začať.

Krok 1: Prejdite do sekcie večných zámen

Navštívte domovskú stránku OKEx a prejdite na Obchod v hornom menu zobrazíte dostupné trhy. Vznášať sa nad "Večné" a kliknite na Základné Ak chcete otvoriť základný panel základných večných swapov. Základná verzia ponúka dobrý východiskový bod pre začiatočníkov, ale ak ste skúsený obchodník, môžete kliknúť na Pokročilé pre komplexnejšiu palubnú dosku.

Krok 2: Preveďte prostriedky na svoj swapový účet

Váš trvalý swapový účet musí byť financovaný, aby ste mohli začať obchodovať. Ak na svojom trvalom swapovom účte nemáte zostatok, kliknite na ikonu Prenos (buď z informačného panela obchodovania so swapmi alebo z rozbaľovacieho zoznamu Aktíva v hornom menu) na presun prostriedkov medzi účtami.

Ak na svojom účte OKEx nemáte žiadne kryptomeny, môžete si buď kúpiť kryptomenu, alebo sa naučiť, ako vkladať kryptomeny na OKEx, pomocou nášho sprievodcu pre začiatočníkov v oblasti kryptomeny.

Ak váš účet obsahuje kryptomeny, môžete použiť "Prenos" Funkcia, ako je zobrazené nižšie, na premiestňovanie mincí alebo žetónov z vášho "Finančný účet" tvojmu "Večný swapový účet" aby bolo možné začať obchodovať. Po výbere mince alebo žetónu a zadaní požadovanej sumy na prevod kliknite na ikonu Potvrdiť.

Krok 3: Vyberte trvalú swapovú zmluvu na obchodovanie

Po otvorení buď "Základné" alebo "Pokročilé" palubný panel obchodovania s večnými swapmi, musíte najskôr zvoliť typ marže umiestnený v hornej časti stránky – t.j.., Coin Margined Perpetual pre swapy, ktoré sú zúčtované v podkladovej digitálnej mene alebo USDT Margined Perpetual pre swapy vysporiadané v USDT.

Po výbere typu marže môžete zvoliť obchodný pár pomocou filtrov umiestnených v hornej časti stránky (t. J., Všetky pre všetky dostupné obchodné páry, Top pre najobľúbenejšie obchodné páry, DeFi na obchodovanie párov s DeFi tokenmi, Skladovanie pre páry s decentralizovanými úložnými mincami alebo Alts na obchodovanie párov s altcoinmi).

V tomto výučbovom programe vyberieme kontrakt s permanentným swapom označený ako mince "BTCUSD PERP" ako príklad. V tejto trvalej swapovej zmluve je BTC zúčtovacou menou a USD je jednotkou ceny swapovej zmluvy.

Krok 4: Vyberte typ pákového efektu na obchodovanie so swapom

Po financovaní vášho swapového účtu môžete zvoliť režim marže (buď Opravené alebo Kríž) a vyberte požadovaný multiplikátor finančnej páky. Ak vyberiete režim s pevnou maržou, marža zostane rovnaká bez ohľadu na cenové výkyvy, zatiaľ čo sa líši podľa ceny, ak vyberiete režim krížovej marže..

Pevná marža alokuje obchodu nastavenú výšku marže a nikdy o ňu nemôžete prísť, zatiaľ čo režim krížovej marže sa pokúsi na vašom účte použiť ľubovoľnú voľnú maržu a bude sa neustále meniť.

Viac sa dozviete v našom sprievodcovi obchodom s maržami na OKEx.

Krok 5: Zadajte podrobnosti objednávky a vykonajte

Po výbere typu marže a multiplikátora finančnej páky môžete zadať požadovaný "Typ objednávky," "cena" a "Množstvo" pre obchod. Ak chcete vykonať svoju objednávku čo najskôr, môžete kliknúť na BBO (t. j. ponuka najlepšej ponuky).

Po zadaní podrobností objednávky môžete kliknúť na Otvorené dlho uzavrieť dlhú zmluvu (t. j. kúpiť BTC) alebo kliknúť na Otvorené Krátke ak chcete iniciovať krátku pozíciu (tj. predať BTC).

Môžete napríklad nastaviť limitnú objednávku na 11 030 USD a otvoriť dlhú pozíciu pre "BTCUSD PERP" s požadovanou sumou BTC.

Krok 6: (Voliteľné) Nastavte objednávku pomocou TP / SL

Skôr ako kliknete Otvorené dlho Ak chcete iniciovať svoju dlhú pozíciu, môžete si tiež zvoliť "Typ objednávky" z dostupných možností. Jedným z prepracovanejších typov príkazov je stop príkaz s podmienenými parametrami.

Ako je znázornené na snímke obrazovky nižšie, pri použití tohto typu objednávky máte možnosť zadať podmienky na získanie zisku a zastavenie straty. Po zadaní požadovaných parametrov kliknite na Ok pokračovať.

Viac podrobností nájdete v našej príručke o fungovaní príkazov na zastavenie.

Krok 7: Skontrolujte svoju otvorenú pozíciu

Po vykonaní obchodu môžete skontrolovať stav svojej pozície kliknutím na ikonu Otvorené pozície v dolnej časti domovskej stránky obchodovania. Táto časť zobrazuje užitočné informácie, ako napríklad "Priem. cena," "Likvidačná cena," "Nerealizovaná P&Ľ" a tak ďalej.

Krok 8: (Voliteľné) Zatvorte svoju pozíciu

Ak chcete otvorenú pozíciu posunúť alebo zavrieť, môžete to urobiť kliknutím Zavrieť v "Otvorené pozície" tab.

Otvorené objednávky sú nevybavené objednávky na trhu, ktoré čakajú na vykonanie. Otvorené pozície sú na druhej strane vykonávané obchody. Ak máte otvorenú krátku pozíciu v BTC, môžete ju uzavrieť spätným odkúpením BTC. Ak máte otvorenú dlhú pozíciu v BTC, môžete ju zavrieť predajom dlhej pozície.

Trvalé swapové obchodné údaje a príručky na OKEx

Spoločnosť OKEx poskytuje používateľom rôzne zdroje na pochopenie večných swapov. Môžete kliknúť na Informácie v pravom hornom rohu základného informačného panela obchodovania s večnými swapmi a pozrite si sprievodcu úrovňami pozícií, históriu likvidácie, sadzby financovania a ďalšie.

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať.

Postupujte podľa OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map