Čo je to večná swapová zmluva?

Všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli začať obchodovať s permanentnými swapmi na OKEx

Neustále swapy, podobne ako futures a opcie, sú typom derivátov kryptomeny. Aj keď sú swapy veľmi podobné futures kontraktom, líšia sa od futures dvoma hlavnými spôsobmi, čo z nich robí jedinečné nástroje a pomerne populárne v kryptoobchodnom priestore..

V tomto článku sa pozrieme na najbežnejšie otázky týkajúce sa večných swapov, ktoré sa zaoberajú tým, čo sú a ako fungujú, ako aj niektoré podrobnosti o večných swapoch OKEx..

Ak ste v obchodovaní nováčikom, môže vám pomôcť náš podrobný sprievodca obchodovaním s kryptomenami. Môžete sa tiež prihlásiť na OKEx a Získajte BTC v hodnote 10 dolárov zadarmo začať obchodovať.

Ako fungujú trvalé výmeny?

Perpetual swapy sú v podstate ako futures kontrakty, kde umožňujú obchodníkom zaujať dlhé alebo krátke pozície k podkladovému aktívu. Rovnako ako futures, swapy tiež poskytujú obchodníkom ďalšiu flexibilitu, napríklad schopnosť využívať pákový efekt a mať zmluvy vysporiadané bez toho, aby museli skutočne vlastniť alebo uschovať podkladové aktívum..

Jedným z hlavných rozdielov medzi futures a swapmi je však rozdiel v expirácii. Tam, kde majú termínované kontrakty termín expirácie stanovený vopred, môžu permanentné swapy teoreticky pokračovať donekonečna, pokiaľ budú mať obchodníci dostatočnú rezervu na krytie strát a zabránenie likvidáciám..

Druhým rozdielom medzi futures a swapmi je rozdiel v poplatkoch za financovanie, ktoré sú nevyhnutné na udržanie rovnováhy cien večných swapov. Keďže futures majú vopred stanovený dátum exspirácie, ich ceny sa automaticky blížia k expiračnej spotovej cene podkladového aktíva. Bez takéhoto mechanizmu by sa permanentné swapy mohli významne odlišovať od spotovej ceny podkladového aktíva.

Miera financovania a poplatky

Táto medzera vo swapoch je vyplnená poplatkami za financovanie, ktoré v podstate fungujú ako protiváha, stimulujúca menej populárnu stránku trhu. Tieto poplatky sú založené na miere financovania, ktorá sa počíta z porovnania cenového rozdielu medzi trvalou swapovou zmluvou a spotovou cenou aktíva, ktoré zmluva sleduje.

Napríklad ak sa večná swapová zmluva obchoduje nad spotovou cenou podkladového nástroja, miera financovania sa stáva pozitívnou, čo znamená, že držitelia dlhých pozícií musia platiť držiteľom krátkych pozícií poplatok za financovanie, pokiaľ držia svoje pozície otvorené. Podobne, keď je cena swapu nižšia ako spotová cena podkladového nástroja, sadzba financovania sa stáva zápornou a držitelia krátkych pozícií platia poplatok držiteľom dlhých pozícií.

Ak by takýto mechanizmus neexistoval, obchodníci by nemali motiváciu ísť proti trendu a otvorené pozície v rozpore s trajektóriou neustáleho swapu – ani by swap nebol ukotvený v podkladovom aktíve, ktorý má sledovať.

Večné výmeny OKEx

OKEx, popredná svetová kryptoburza, ponúka niektoré z najlikvidnejších derivátových produktov na trhu, vrátane futures na kryptomeny, opcií a permanentných swapov..


Spoločnosť OKEx v súčasnosti ponúka permanentné swapy s mincovými aj USDT maržami pre rôzne kryptomeny vrátane BTC, ETH, LTC a ďalších. Obchodníci môžu tiež využiť až 125-násobný pákový efekt, v závislosti na úrovniach pozícií ustavičných swapov spoločnosti OKEx. Všeobecne platí, že čím vyšší je počet zobchodovaných zmlúv, tým menšia je páka, ktorú majú obchodníci k dispozícii.

Podobne s využitím pákového efektu musia obchodníci pamätať na minimálny pomer počiatočnej marže a pomer udržiavacej marže, ktoré sú tiež uvedené na vyššie uvedenej stránke úrovní pozícií. Stručne povedané, prvá uvedená hodnota je minimálna suma potrebná na otvorenie pozície s maximálnym možným využitím pákového efektu, zatiaľ čo druhá uvedená hodnota predstavuje minimálnu sumu potrebnú na zabránenie úplnej a / alebo čiastočnej likvidácii..

Aby sa zabezpečila spoľahlivá obchodná skúsenosť, permanentné swapy OKEx tiež používajú na porovnanie značkovú cenu a táto cena sa na základe podkladových indexov používa na výpočet nerealizovaných ziskov a strát používateľov. Účelom tejto referenčnej ceny je vyhnúť sa zbytočným scenárom likvidácie v prípade vysoko volatilných trhových podmienok.

A konečne, permanentné swapy OKEx sa zvyčajne vyrovnávajú každý deň, ale zavedením funkcie Unified Account začala platforma zavádzať zúčtovanie večných swapov, futures a opčných zmlúv v reálnom čase..

Obchodovanie so swapmi na OKEx tiež prináša poplatky za obchodovanie a používateľom sa odporúča, aby si prečítali náš vysvetľovač poplatkov za obchodovanie a dozvedeli sa viac.

Zhrnutie

 • Perpetual swapy sú typom futures, okrem toho, že nemajú dátum spotreby alebo dodania a môžu teoreticky zostať otvorené donekonečna..
 • Na udržanie trvalých swapov blízko ceny podkladového aktíva sa používa jedinečný mechanizmus financovania podľa poplatkov.
 • Ak sa swap obchoduje nad spotovou cenou, poplatok za financovanie je pozitívny a platia ho držitelia dlhých pozícií držiteľom krátkych pozícií..
 • Ak sa swap obchoduje pod spotovou cenou, poplatok za financovanie je negatívny a platia ho držitelia krátkych pozícií držiteľom dlhých pozícií..
 • OKEx ponúka celý rad neustálych swapov na obchodovanie vrátane BTC, ETH, LTC a ďalších.
 • Používatelia OKEx môžu pri obchodovaní so swapmi tiež využívať až 125-násobný pákový efekt a na stránke úrovní pozícií si môžu pozrieť zodpovedajúce minimálne pomery marží a pomery marží za údržbu.
 • Poplatky za financovanie swapov OKEx sú uplatniteľné každých osem hodín a vymieňajú sa medzi obchodníkmi držiacimi dlhé a krátke pozície.
 • So zavedením funkcie Unified Account na OKEx sa zavádza zúčtovanie v reálnom čase pre všetky swapy, futures a opcie..
 • Poplatky za obchodovanie, ktoré sa vzťahujú na obchodovanie so swapmi, si môžete pozrieť tu.
 • Nie ste obchodníkom v OKEx? Zaregistrujte sa ešte dnes a začnite obchodovať s permanentnými swapmi a inými špičkovými derivátmi.

  Postupujte podľa OKEx

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map