Začnite obchodovať s kryptomenou na OKEx

Sprievodca krok za krokom pre nových používateľov, ktorí môžu začať obchodovať na OKEx

Kryptomeny dnes predstavujú trhovú kapitalizáciu v stovkách miliárd dolárov a sú svedkami denných objemov obchodovania podobných rozmerov. Zatiaľ čo bitcoiny vedú na trhu ako pôvodná digitálna mena, altcoiny ako ETH, XRP, LTC a ADA sú tiež pomerne likvidné a obchodujú sa na nich najlepšie kryptoburzy ako OKEx. Ak ste v obchodovaní s kryptomenami nováčikom, tento návod vás prevedie týmito krokmi a pomôže vám uskutočniť váš prvý kryptoobchod na OKEx.

Krok 1: Prihlásenie sa na účet obchodovania s kryptomenami na OKEx

Aby ste mohli začať obchodovať s kryptomenou na OKEx, musíte si najskôr zaregistrovať účet. Môžete to urobiť tak, že navštívite domovskú stránku a kliknete na ikonu Prihlásiť Se tlačidlo vpravo hore.

Poznámka: Pred registráciou si overte, či vašu krajinu podporuje spoločnosť OKEx.

Zadajte svoju e-mailovú adresu a vytvorte heslo pre svoj účet pomocou polí na stránke Registrácia alebo namiesto toho použite svoje telefónne číslo.

Obchodovanie s kryptomenami pre začiatočníkov - registrácia účtu

Po zadaní podrobností kliknite na Prihlásiť Se a budete vyzvaní na overenie svojej e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla pomocou kódu odoslaného spoločnosťou OKEx. Tento kód je platný 30 minút a jeho platnosť potom vyprší, čo vyžaduje opakovanie postupu.

Po zadaní kódu a overení e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla sa prihlásite do svojho nového účtu OKEx a privíta vás uvítacia obrazovka..

Sprievodca obchodovaním s kryptomenami - vitajte

Váš účet OKEx je teraz vytvorený a pomocou možností na uvítacej obrazovke môžete pristúpiť k nákupu kryptomeny alebo vloženiu svojich existujúcich aktív. Týmto častiam sa však budeme venovať neskôr v tomto tutoriále.

Prebieha kontrola základných nastavení účtu

Existuje veľa nastavení účtu, s ktorými by ste sa mali oboznámiť skôr, ako začnete obchodovať na OKEx. K svojim nastaveniam máte prístup pohybom myši nad ikonou profilu (vedľa ponuky „Majetok“) a kliknutím na Prehľad.

V časti Prehľad sa zobrazujú informácie o vašom profile a ďalšie nastavenia účtu, ako napríklad Zabezpečenie, Overenie, Predvoľby, Úroveň poplatkov, Limity výberu atď..

Zabezpečenie vášho účtu OKEx

Všetkým používateľom OKEx sa odporúča, aby využili výhody rôznych bezpečnostných opatrení a funkcií poskytovaných burzou. Tieto možnosti môžete začať skúmať kliknutím na ikonu Bezpečnostné nastavenia na hornom paneli s ponukami alebo bezpečnostné návrhy výzva v časti Prehľad.

Na zabezpečenie svojho účtu môžete použiť možnosti „Heslo“, „Mobilné overenie“ a „Google Authenticator“. Môžete tiež zapnúť funkciu „Povinné 2FA“ a požadovať, aby bol do všetkých e-mailov, ktoré dostanete od spoločnosti OKEx, zahrnutý kód „Anti-Phishing“. Kombinácia týchto možností ponúka robustné odvetvové bezpečnostné opatrenia pre váš účet.

Overenie účtu OKEx alebo KYC

Aj keď spoločnosť OKEx nevyžaduje, aby používatelia overovali svoje účty, aby mohli vkladať a obchodovať s kryptami, limity výberu platia až do ukončenia procesu KYC. Pre začatie procesu môžete kliknúť na Overenie z podponuky na obrazovke s nastaveniami alebo z rozbaľovacieho zoznamu po prechode na ikonu profilu.

V závislosti od typu vášho účtu môžete postupovať ako jednotlivec alebo spoločnosť. Bude sa od vás vyžadovať zadanie relevantných informácií a vykonanie všetkých krokov. Pri overovaní účtu ako jednotlivca sa zvyčajne vyžaduje, aby ste mali po ruke úradne vydaný identifikačný dokument (zvyčajne cestovný pas).

Ako už bolo spomenuté, na začatie obchodovania s kryptami nie je potrebné overenie. Proces môžete dokončiť v neskoršej fáze pred výberom svojich aktív.

Nastavenie jazyka a miestnej meny

Otvorením môžete rýchlo zmeniť nastavenie jazyka a miestnej meny Predvoľby, buď z rozbaľovacieho zoznamu s ikonou profilu alebo výberom možnosti z podponuky nastavení.

Obrazovka Predvoľby vám tiež dáva možnosť zmeniť farebnú schému obchodných ponúk, ktoré vidíte na OKEx.

Krok 2: Nákup alebo vklad kryptomeny na financovanie vášho účtu OKEx

Teraz, keď je váš účet nastavený, potrebujete kryptomeny, aby ste mohli začať obchodovať. Existujú dva spôsoby, ako postupovať – ​​buď kúpite kryptomenu prostredníctvom brány Buy / Sell na OKEx, alebo vložíte svoje existujúce aktíva na svoj účet OKEx.

Predtým, ako budete pokračovať, mali by ste si uvedomiť, že všetky prichádzajúce krypto transakcie pre váš účet OKEx sú pripísané na váš finančný účet (podznačka v rámci vášho účtu OKEx). Aby ste mohli začať obchodovať alebo používať akýkoľvek iný produkt OKEx, budete musieť previesť svoje prostriedky z Finančného účtu napríklad na Spotový účet.

Niektoré štítky účtov, s ktorými sa stretnete, zahŕňajú Spotový účet, Futures účet, Účet Options, Perpetual Swaps účet, P2P účet, Maržový účet, Sporiaci účet atď..

Neskôr v tomto výučbe prejdeme k možnosti „Prenos“.

Nakúpte kryptomenu cez OKEx

OKEx poskytuje svojim používateľom intuitívnu krypto bránu Buy / Sell, ktorá im umožňuje nakupovať deväť rôznych kryptomien – vrátane BTC, ETH a USDT – za použitia rôznych miestnych fiat mien. Brána je prevádzkovaná v spolupráci s rôznymi dodávateľmi a fiat procesormi a podporuje okamžitý nákup kryptomien, ktoré sa potom priamo ukladajú na váš účet OKEx..

Na bránu sa dostanete kliknutím na Kupit predat z hlavnej ponuky na OKEx. Po načítaní sekcie sa zobrazia možnosti podporovaných mien, ktorými môžete platiť a prijímať pomocou rôznych spôsobov platby.

Brána Buy / Sell podporuje aj P2P a blokovanie obchodovania a o týchto službách sa dozviete viac v našom špecializovanom výučbe OKEx Buy / Sell..

Vkladanie kryptomeny na váš účet OKEx

Používatelia, ktorí už vlastnia digitálne aktíva, ich môžu ľahko vložiť na svoje účty OKEx a začať obchodovať.

Umiestnite kurzor myši na položku „Aktíva“. v hornej ponuke a kliknite na Záloha z rozbaľovacieho zoznamu.

Obrazovka vkladu vám umožňuje vybrať ktorýkoľvek z podporovaných tokenov alebo coinov, ktoré chcete presunúť na svoj účet OKEx, a vygenerovať zodpovedajúcu adresu. Na tejto stránke je tiež prístupná vaša úplná história vkladov.

Napríklad, ak zvolíte ETH, OKEx vygeneruje novú ETH vkladovú adresu, na ktorú budete posielať svoje ETH. Budete tiež môcť vidieť varovania alebo výstrahy týkajúce sa vkladu, ako aj minimálne sumy.

Môžete tiež navštíviť „Centrum prehľadov“ kliknutím na príslušnú možnosť v podponuke. Tu môžete Zobraziť a stiahnuť vaše obchodovanie a história účtu.

Posledná možnosť podponuky na tejto stránke je „Poplatky“, ktorá poskytuje prehľad príslušných poplatkov za obchodovanie na rôznych trhoch.

Po potvrdení transakcie uvidíte vložený zostatok kliknutím na Aktíva z podponuky alebo kliknutím na Moje aktíva z rozbaľovacieho zoznamu „Majetok“ v hornom menu.

Obrazovka Aktíva zobrazuje váš zostatok označený v BTC medzi účtami „Financovanie“, „Obchodovanie“ a „Ostatné“, ako aj zostatky jednotlivých tokenov. Obrazovka vám tiež poskytuje rýchly prístup k možnostiam „Vklad“, „Výber“ a „Prevod“ spolu s možnosťou „Prevod malých zostatkov na OKB“.

Ak ste úspešne vložili požadovanú kryptomenu na svoj účet OKEx, môžete pokračovať v obchodovaní.

Krok 3: Ako obchodovať s kryptomenou na OKEx

Spoločnosť OKEx, ktorá je jednou z popredných kryptoburz na svete, ponúka služby a produkty pre nových aj pokročilých obchodníkov. Aj keď existuje veľa funkcií a trhov, ktoré môžete preskúmať pomocou svojho účtu OKEx, budeme pre účely tohto tutoriálu obchodovania s kryptomenami odkazovať na produkt Spot Trading..

Prevod kryptomeny na váš účet Spot

Ak chcete začať obchodovať s kryptami na trhu spotového obchodovania, budete musieť najskôr previesť svoje kryptomeny z „účtu financovania“ na „spotový účet“. To je možné vykonať prostredníctvom Prenos Táto možnosť je prístupná z rozbaľovacieho zoznamu „Majetok“ v hornom menu.

Obrazovka „Prevod“ vám umožní vybrať požadovanú mincu alebo žetón, zobraziť jeho zostatok a previesť všetky alebo konkrétnu sumu medzi rôznymi účtami.

V tomto príklade môžete po prechode požadovaného kryptomeny z „účtu financovania“ na „spotový účet“ prejsť na „spotové obchodovanie“.

Prezeranie trhu spotového obchodovania

Na trh spotového obchodovania môžete vstúpiť tak, že v hornom menu prejdete na „Obchod“, umiestnite kurzor myši na „Spotové obchodovanie“ a potom zvolíte buď Základné alebo Pokročilé. Rozdiel medzi týmito dvoma dashboardmi je v tom, že verzia Advanced zobrazuje viac historických údajov a podporuje vylepšené nástroje na tvorbu grafov.

V tomto návode budeme odkazovať na základný režim.

Obrazovka Spot Trading zobrazuje množstvo užitočných informácií pre obchodníkov a umožňuje vám vybrať si z mnohých trhových párov dostupných na obchodovanie. Napríklad obrázok nižšie zobrazuje trh BTC / USDT, ktorý sa predvolene otvorí pri spustení spotového obchodovania.

Pár BTC / USDT označuje, že na tomto trhu budete obchodovať medzi BTC a USDT. Tu zobrazené veľké číslo (t. J. 11 240,9) predstavuje cenu jedného BTC v prepočte na USDT a jeho červená farba naznačuje, že tento údaj nedávno poklesol (v tomto prípade o -0,18%).

Na pravej strane vidíte lištu so zoznamom ďalších trhových párov USDT, ako sú LTC / USDT, ETH / USDT, OKB / USDT a podobne. Kliknutím na ktorúkoľvek z nich môžete prepnúť na trhový pohľad a začať obchodovať medzi vybranými mincami.

Pretože sa však jedná o trh USDT, všetky páry budú obsahovať USDT. Môžete sa tiež rozhodnúť zmeniť trhy a napríklad obchodovať medzi krypto pármi.

Umiestnite kurzor myši na položku „Krypto“. možnosť v hornom podmenu a z požadovaných možností vyberte požadovanú kryptomenu.

V tomto príklade si vyberieme BTC, čo znamená, že všetky páry budú označené v BTC podmienkach a vy môžete priamo obchodovať medzi BTC a inou digitálnou menou, napríklad LTC, ako je uvedené nižšie.

Sprievodca obchodovaním s kryptomenami - graf LTC / BTC

Vykonávanie obchodu na spotovom trhu

Po výbere požadovaného trhového a obchodného páru môžete vykonať obchod. V tomto príklade sme vybrali pár ETH / USDT z trhu USDT.

Obrázok nižšie ukazuje, ako sa v čase písania článku 1 ETH obchodoval za 388,24 USDT. Ak chcete uskutočniť nákupný obchod, jednoducho zadajte sumu ETH do poľa „Suma (ETH)“ na pravej strane informácií o cene a grafu..

Grafy obchodovania s kryptomenami

V predvolenom nastavení je „Typ objednávky“ nastavený na „Limit“, čo znamená, že vaša objednávka bude vykonaná za vami vybranú cenu alebo lepšie. Pokročilí obchodníci môžu zmeniť „Typ objednávky“ podľa svojich potrieb.

Pole „Cena (USDT)“ tiež automaticky zobrazuje poslednú obchodovanú cenu a je zmeniteľné. Ak nastavíte požadovanú cenu nižšiu ako je trhová sadzba, vaša objednávka sa pripojí k ostatným v objednávke, kým nebude vyplnená.

„Kniha objednávok“ môžete vidieť úplne vpravo, čo predstavuje likviditu trhu od kupujúcich aj predávajúcich. Červené číslice označujú ceny, ktoré predajcovia požadujú za príslušné sumy v ETH, zatiaľ čo zelené číslice predstavujú ceny, ktoré sú kupujúci ochotní ponúknuť za sumy, ktoré chcú kúpiť..

Tieto údaje sú konsolidované podľa ceny a nemusia nevyhnutne predstavovať jedného kupujúceho alebo predávajúceho. Aktuálna trhová cena (388,24 na obrázku nižšie) predstavuje bod, v ktorom sa dopyt a ponuky (predávajúci a kupujúci) zbiehajú v objednávke.

Len čo sa rozhodnete pre požadovanú cenu, zadajte ju do poľa „Cena (USDT)“ a potom „Množstvo (ETH)“, ktoré chcete kúpiť. Potom sa vám zobrazí váš údaj „Celkom (USDT)“ a môžete kliknúť na Kúpte si ETH na odoslanie objednávky za predpokladu, že na svojom účte Spot Trading máte dostatok finančných prostriedkov (USDT).

Odoslané objednávky zostávajú otvorené, kým nebudú vyplnené alebo kým ich nezrušíte. Môžete ich zobraziť v priečinku Otvorené objednávky na rovnakej stránke a skontrolujte staršie vyplnené objednávky v priečinku História objednávok tab. Obe tieto karty tiež poskytujú užitočné informácie, ako napríklad „Vyplnený pomer“ a priemerná vyplnená cena.

Len čo vašu objednávku zadá trh, budete úspešne realizovať kryptoobchod na OKEx.

Mince alebo žetóny získané prostredníctvom tohto obchodu by ste teraz mali mať k dispozícii na zostatku „Spotového účtu“ a môžu byť prevedené na iné účty alebo na finančný účet skôr, ako ich budete môcť vybrať pomocou Vyberte možnosť z rozbaľovacieho zoznamu „Majetok“.

Poplatky za obchodovanie s kryptomenou

Spoločnosť OKEx má podrobný plán poplatkov za obchodovanie, ktorý sa vzťahuje na používateľov na základe ich objemov obchodovania a podielov spoločnosti OKB.

Obchodníci sú vo všeobecnosti kategorizovaní ako tvorcovia a príjemcovia. Ak zadáte obchod, ktorý sa pripojí k knihe objednávok, ste tvorcom a ak prijmete ktorúkoľvek z ponúk alebo žiadostí z knihy objednávok, ste príjemcom.

Keďže Tvorcovia pridávajú likviditu, platia nižšie poplatky v porovnaní s Takers, ktorí likviditu z trhu sťahujú.

Dúfame, že vám tento návod pomohol pochopiť, ako funguje obchodovanie s kryptomenami na OKEx. Ak máte ďalšie otázky, kontaktujte náš tím podpory tu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map