Investície do zásob 3D tlače (aditívna výroba)

Pri skúmaní investičných príležitostí v oblasti 3D tlače (tiež známej ako aditívna výroba) sa investori často obracajú na spotrebiteľské spoločnosti zaoberajúce sa 3D tlačou, ktoré predávajú prototypy strojov pre domácnosti, ale realita je skutočnou príležitosťou pre spoločnosti zaoberajúce sa 3D tlačou na strane priemyselnej výroby. Či už je 3D tlač telového tkaniva, alebo rakety, toto je priemysel zrelý na rast.

Preskúmame, čo je to aditívna výroba, ako sa líši od bežnej výroby, odvetví, ktoré budú narušené, ako aj niektorých lídrov na trhu v tomto priestore..

Čo je to aditívna výroba?

Ak to popíšeme jednoducho, aditívna výroba využíva dátový počítačový softvér (CAD) alebo skenery 3D objektov na nasmerovanie tlačiarne na ukladanie a pridávanie materiálu po vrstvách do presných geometrických tvarov. Proces aditívnej výroby preto namiesto substrakcie materiálu pridáva materiál na vytvorenie objektu. To vedie k výraznému zníženiu odpadu, je ekologickejšie a vedie k produktu s výrazne nižšou hmotnosťou. Výhody zníženia hmotnosti sú mimoriadne dôležité na zníženie nákladov na prepravu a tieto náklady sa zosilňujú v leteckom a kozmickom priemysle, kde rakety vypúšťajú vyrobené užitočné zaťaženie na obežnú dráhu. Jedným z príkladov tohto zníženia hmotnosti je o Zhmotniť spoločnosť, ktorá úspešne 3D tlačila titán s a Zníženie hmotnosti o 63%.

Odvetvia, ktoré budú narušené 3D tlačou

3D tlač narúša viaceré odvetvia, ale nie tam, kde to bude mať väčší dopad ako v zdravotníctve. Ľahko si dokážeme predstaviť budúcnosť, v ktorej je presná medicína schopná 3D tlačiť tabletky, ktoré sú presne šité na mieru niekoho genómu, pohlavia, hmotnosti a ďalších jedinečných identifikátorov. Žena s hmotnosťou 130 kilogramov by mala užiť tabletku s iným množstvom lekárskych prísad ako muž s hmotnosťou 260 kilogramov.

Rovnaké pravidlá budú platiť aj pri tlači skutočných častí tela, ktoré by mohli byť potlačené pomocou embryonálneho alebo genetického materiálu navrhnutého s ohľadom na konkrétny genóm / jednotlivca. Táto presnosť by zabránila použitiu imunosupresív, čo sú lieky alebo lieky, ktoré znižujú schopnosť tela odmietnuť transplantovaný orgán, ale bohužiaľ vedú k strate schopnosti tela bojovať proti infekciám. 3D tlač nám pomôže pri prechode od zovšeobecnenej univerzálnej medicíny k presnej medicíne zameranej na genóm.

Pokiaľ ide o módu, človek by si mohol nechať naskenovať tvár alebo chodidlá mobilným telefónom a topánky alebo slnečné okuliare, ktoré si vyberie, by sa dali presne prispôsobiť ich nohám alebo tvári. Žena, ktorá nakupuje šaty, si mohla vybrať šaty, nechať si skenovať telo, aby presne zmerala presný strih, a nechať si šaty vyrobiť buď priamo na mieste, alebo ich poslať na ďalší deň.

Značne to ovplyvní aj automobily a letecký priemysel. Predstavte si rozdiel v spotrebe paliva alebo elektriny, keď môžu byť automobilové diely alebo potenciálne celé automobily 3D tlačené, čo vedie k výraznému zníženiu hmotnosti. Prepravné kontajnery s polovičnou hmotnosťou by tiež znížili obrovské náklady a environmentálne úspory, rovnako ako vypúšťanie rakiet do vesmíru, s ľahkými 3D tlačenými satelitmi.

Ďalej sú uvedené tri spoločnosti, ktoré majú dobrú pozíciu na to, aby boli v čele tohto nového adventu vo výrobe.

Zhmotniť (NASDAQ: MTLS)

Sídlo spoločnosti je v Belgicku s pobočkami po celom svete, Zhmotniť spojila najväčšiu skupinu vývojárov softvéru v tomto odbore s jedným z najväčších zariadení na 3D tlač na svete. Materializácia narúša viaceré odvetvia vrátane navrhovania titánových vložiek pre kozmické lode, ktoré sú o 66% ľahšie ako tradičná výroba. Od roku 2013 uzavreli partnerstvo s desiatkami značiek, aby priniesli svoje kolekcie okuliarov na trh.

V Belgicku úspešne vykonal chirurgický tím pod vedením prof. Phillipa Blondeela z Fakultnej nemocnice v Gente Prvá belgická transplantácia celej tváre vďaka plánovaniu špecifickému pre pacienta a 3D tlači od spoločnosti Materialise. Ak existuje spoločnosť, ktorá narúša trh a je lídrom na trhu, je to Materialise.

3D Systems Corp (NASDAQ: DDD)

3D Systems Corp je lídrom na trhu v mnohých odvetviach, ktoré sú závislé od aditívnej výroby. Jedným z príkladov je to, ako sú partnerom v digitálnom stomatológii pre laboratóriá, zubných distribútorov a výrobcov OEM. Jeho jedinečná a špičková výrobná technológia zaisťuje dokonalé prispôsobenie, funkčnosť a estetiku všetkých zubných náhrad, či už cementovaných, odnímateľných alebo implantovaných..

Tiež ponúkajú špičkové služby 3D tlače na kovové implantáty a prístrojové vybavenie používa sa na ortopedické, spinálne, kraniomaxilofaciálne (CMF), zubné a veterinárne aplikácie. Spoločnosti zaoberajúce sa zdravotníckymi prístrojmi sa spoliehajú na odborné znalosti a možnosti priamej tlače kovov (DMP), ktoré ich prevedú od prototypov a skúšobných sérií až po veľkovýrobu.

Pokiaľ ide o hardvér na výrobu automobilov, softvér a riešenia služieb ktoré ponúkajú, pomáhajú spoločnostiam vyvíjať diely s nízkou hmotnosťou s cieľom znížiť výrobné náklady, navrhovať a vyrábať inovatívne zostavy, ktoré znižujú počet dielov a poskytujú väčšiu pevnosť a efektívnosť, a vytvárajú realistické prototypy, ktoré môžu z procesu vývoja produktu vylúčiť mesiace..

Medzi ďalšie odvetvia, ktoré sú zapojené, patrí letecký a kozmický priemysel, obrana a klenotníctvo.

Stratasys Ltd (NASDAQ: SSYS)

Stratasys Ltd. je jedným z najobľúbenejších mien domácností, pokiaľ ide o 3D tlač, je americko-izraelským výrobcom 3D tlačiarní a 3D produkčných systémov pre kancelárske rýchle prototypy a riešenia priamej digitálnej výroby. Vybudovali si reputáciu dôveryhodného partnera pre 3D tlač v priemyselných odvetviach vrátane kozmického priemyslu, automobilového priemyslu, spotrebného tovaru, zubného lekárstva, zdravotníctva a dopravy.

Stratasys sa odlišuje tým, ako sa stali komplexným riešením pre rôznych priemyselných hráčov. Pre automobilový priemysel umožňujú spoločnostiam prototypovať, testovať a vyrábať najrôznejšie nástroje, prípravky, prípravky a diely pripravené na ulicu s nebývalou rýchlosťou a efektívnosťou.

V zdravotníctve môžu zdravotnícki pracovníci overiť výkon zariadenia na 3D tlačených anatomických modeloch odvodených od pacienta oproti existujúcim modelom, ako sú zvieratá a mŕtvoly. 3D tlačené modely založené na skutočnom zobrazení pacienta napodobňujú rôzne vlastnosti tkaniva v jednej tlači.

Výber burzového makléra

Prvým krokom na vašej ceste by mal byť výber obchodníka s cennými papiermi. Sprostredkovateľ, ktorého odporúčame, je Prvý stupeň.

Investície do zásob 3D tlače (aditívna výroba) Investície do zásob 3D tlače (aditívna výroba) Investície do zásob 3D tlače (aditívna výroba)
★★★★★ ★★★★★ Prvá recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finančné hodnotenie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Public.com Recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

100 dolárov

Minimum účtu

Žiadne

Propagácie

Zásoby zadarmo *

* Podrobnosti nájdete na webových stránkach.

Propagácie

Žiadne

Propagácia

Žiadne

Zhrnutie

Na 3D tlač je ešte stále veľa dní, mnoho investorov toto odvetvie odmietlo, pretože nie je tak dobre známe ako iné známe odvetvia, ako napríklad umelá inteligencia a blockchain. Je to napriek tomu priemysel, ktorý úplne naruší a zmení spôsob, akým ľudia vyrábajú výrobky. Dôvtipní investori by sa mali oboznámiť s týmto odvetvím a uvedomiť si, že budúcnosť bude veľmi odlišná od moderného štandardizovaného výrobného procesu na montážnej linke.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map