Investovanie do spoločnosti Stratasys Ltd (NASDAQ: SSYS)

Stratasys (NASDAQ: SSYS) je americko-izraelská spoločnosť pre 3D tlač, ktorá má viac ako tri desaťročia skúseností v oblasti vývoja softvéru a hardvéru. Vďaka mnohým známym zákazníkom v leteckom, automobilovom a zdravotnom priemysle si Stratasys dokázal v priebehu rokov udržať reputáciu inovatívneho a adaptívneho. Uvedením na trh 3D tlačiarní kompatibilných s niekoľkými rôznymi technológiami bola spoločnosť schopná diverzifikovať svoju užívateľskú základňu a stanovila solídny plán budúceho rastu..

Čo je Stratasys Ltd (SSYS)?

Stratasys je známy predovšetkým vďaka patentovaniu metódy 3D tlače metódou fused deposition modeling (FDM). Prostredníctvom FDM sa cez tlačiareň vedie veľká cievka s vláknami, ktorá na objekt pridáva vrstvu po vrstve materiálu. Najčastejšie sa používa FDM typ technológie nainštalovanej na spotrebných 3D tlačiarňach a zvyčajne prvá vec, na ktorú ľudia tradične myslia, keď sa hovorí o 3D tlači. Medzi výhody tejto techniky patria nízke náklady a rýchle obrátky, čo sú pre výrobcov dôležité faktory pri výbere technológie 3D tlače, s ktorou majú pracovať..

Technológiu FDM vyvinul spoluzakladateľ Stratasys Scott Crump v roku 1988. O rok neskôr si Crump túto technológiu patentoval a založil Stratasys. Spoločnosť sa v nasledujúcich desaťročiach rýchlo rozšírila a v jednom okamihu roku 2007 využívalo technológiu FDM 44% všetkých tlačiarní na celom svete. Po rokoch expanzie sa spoločnosť spojila s Izraelský výrobca 3D tlačiarní Objet v roku 2012. Spoločnosť, ktorá naďalej pôsobila pod menom Stratasys, sa stala najväčšou v tomto odbore podľa trhového kapitalizmu a ťažila zo širšej produktovej rady a geografickej stopy, ako aj z ďalších finančných prostriedkov určených na výskum a vývoj. Po troch desaťročiach existencie má spoločnosť teraz kancelárie vo viac ako 13 krajinách a 2 100 zamestnancov a poskytuje služby klientom v rôznych priemyselných odvetviach..

Zatiaľ čo FDM vyvinula spoločnosť Stratasys a používa sa na väčšine svojich tlačiarní, spoločnosť si tiež osvojila technológie PolyJet a Stereolithography. V závislosti na potrebách používateľov ponúka Stratasys štyri rôzne rady tlačiarní, ktoré môžu uspokojiť rôzne spotrebiteľské a podnikové potreby. Od stolných fanúšikov, cez rýchle prototypy až po tlačiarne pre lekárske použitie, bola spoločnosť schopná rozšíriť svoju ponuku tak, aby vyhovovala rôznym potrebám. Na spoločnosti, ktoré sa zaoberajú tlačiarňami, sa zákazníci ako Google a Audi veľmi spoliehajú v priebehu rokov získal niekoľko ocenení.

Prečo Stratasys Ltd (SSYS) Hmota?

Jednou z najväčších predností spoločnosti je ponuka produktov a služieb. Medzi ich ponuky patrí priama výroba, poradenstvo v oblasti dizajnu, ponuka softvéru a predaj tlačiarní. Prostredníctvom týchto servisných a produktových radov môžu byť zákazníkom z rôznych sektorov poskytnuté riešenia šité na mieru ich výrobným potrebám. Z tohto dôvodu bola spoločnosť schopná nadviazať dlhodobé vzťahy s veľkými organizáciami, ako sú Honda, Airbus, Lockheed Martin a Audi..

Ďalšou výhodou tejto rozsiahlej ponuky produktov a služieb je schopnosť otáčania a prispôsobovania sa v rýchlo sa meniacich časoch. Napríklad počas pandémie COVID-19 GM spolupracovala s Ministerstvom zdravotníctva a sociálnych služieb USA na dodaní ventilátorov pre pacientov v kritickej starostlivosti. Aby to bolo možné, GM potrebovala rýchlo zmeniť svoju výrobnú linku a prijať ju takým spôsobom, ktorý umožní rýchlu výrobu nového produktu. Na vytvorenie nástrojov potrebných na výrobu týchto ventilátorov použila spoločnosť GM produkty a softvér Stratasys na spätnú analýzu ventilátorov a do jedného dňa, bol schopný zahájiť výrobu. Je to iba jeden príklad toho, ako univerzálna je súčasná technológia vo vlastníctve spoločnosti, a demonštruje jeden z hlavných dôvodov, prečo sa zákazníci rozhodujú pre nákup produktov v ekosystéme Stratasys..

Stratasys Ltd (SSYS) Vyhliadky?

Stratasys vedie výkonný tím, ktorý preukázal, že je schopný pracovať svižne a udržiavať aktuálne informácie o meniacich sa trendoch. Napríklad spoločnosť Stratasys oznámila akvizíciu začínajúcej spoločnosti 3D tlače Origin v roku 2020. Stratouys získala prostredníctvom tejto akvizície prístup k proprietárnej technológii Originm Programmable PhotoPolymerization (P3). Táto technológia využíva tlačovú metódu na báze živice na rozdiel od iných metód, ako napríklad FDM, ktoré používajú vlákno, čo zaisťuje zvýšenú presnosť a kontrolu kvality. Vďaka schopnosti vytvárať vysoko kvalitné výrobky sa technológia P3 vo veľkej miere používa v zubných, lekárskych, obranných a priemyselných a spotrebných tovaroch. S výskumom, ktorý ukazuje, že tento typ technológie bude v nasledujúcich rokoch potrebovať viac výrobcov na trhoch s vysokou hodnotou, spoločnosť Stratasys uskutočnila túto investíciu s nádejou na budúce výnosy. Celkovo sa odhaduje, že akvizícia tejto technológie v priebehu 5 rokov zvýši príjem až na 200 miliónov dolárov.

Stratasys získal celkovo 13 spoločností počas jeho troch desaťročí fungovania. Akvizície, napríklad akvizícia stolnej 3D tlačiarne líder v odbore MakerBot v roku 2013 už preukázali mimoriadne sľubný rast a priniesli zisky za posledných pár rokov. Schopnosť spoločnosti včas spoznať sľubné technológie a preniesť ich do ekosystému Stratasys bude mať pravdepodobne prínosy pre nasledujúce roky.

Kde kúpiť Stratasys Ltd (SSYS) Zásoby?

Sprostredkovateľ, ktorého odporúčame, je Prvý stupeň.

Firstrade je popredná online sprostredkovateľská firma, ktorá ponúka kompletný rad investičných produktov a nástrojov určených na pomoc investorom ako vy, aby prevzali kontrolu nad vašou finančnou budúcnosťou. Od svojho založenia v roku 1985 sa spoločnosť Firstrade zaviazala poskytovať služby vysokej hodnoty a kvality.

Vďaka kombinácii vlastnej obchodnej technológie, vysoko intuitívneho používateľského rozhrania, vynikajúcich služieb zákazníkom a mobilných aplikácií ponúka Firstrade komplexné riešenie pre všetky vaše investičné potreby..  Prvý stupeň je členom FINRA / SIPC.

Investovanie do spoločnosti Stratasys Ltd (NASDAQ: SSYS) Investovanie do spoločnosti Stratasys Ltd (NASDAQ: SSYS) Investovanie do spoločnosti Stratasys Ltd (NASDAQ: SSYS)
★★★★★ ★★★★★ Prvá recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finančné hodnotenie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Public.com Recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

100 dolárov

Minimum účtu

Žiadne

Propagácie

Zásoby zadarmo *

* Podrobnosti nájdete na webových stránkach.

Propagácie

Žiadne

Propagácia

Žiadne

Zhrnutie

Stratasys je veľmi rozmanitá spoločnosť, ktorá celé desaťročia drží krok so zmenami v oblasti 3D tlače. Prostredníctvom výskumu a vývoja a strategických akvizícií bola spoločnosť neustále schopná uspokojovať potreby neustále sa meniaceho užívateľského trhu. Tieto strategické kroky rozšírili adresovateľný trh s ich 3D tlačiarňami nielen na priemyselných, ale aj na osobných používateľov. Vďaka oceňovanému hardvéru a vynikajúcej reputácii v oblasti inovácií sa súčasná zákaznícka základňa bude v nasledujúcich niekoľkých rokoch stabilne zvyšovať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map