Investovanie do akcií NVIDIA (NASDAQ: NVDA)

NVIDIA (NASDAQ: NVDA) je známy predovšetkým revolúciou v počítačovej grafike v priebehu 90. rokov. Ich výkonné grafické jednotky (GPU) sa nachádzajú na mnohých stolových počítačoch, notebookoch, tabletoch, pracovných staniciach a herných konzolách po celom svete. Zatiaľ čo veľa spoločností teraz vstúpilo do výpočtového priestoru, NVIDIA má oproti svojim kolegom niekoľko strategických výhod. Vďaka súčasným skúsenostiam, znalostiam a personálu je NVIDIA spoločnosť, ktorá naďalej prekonáva očakávania.

Čo je NVIDIA (NVDA)?

Spoločnosť NVIDIA Corporation založili traja počítačoví vedci v Santa Clare v Kalifornii s cieľom vylepšiť 3D grafický zážitok pre osobné počítače. Jen-Hsun Huang, Chris Malachowsky a Curtis Priem, ktorí boli založení v Kalifornii v roku 1993, vytvorili plán na vytvorenie mikroprocesorov, ktoré by umožňovali prístup k plnoformátovému videu a stereofónnemu zvuku na počítačoch. Rýchlo si vytvorili silnú reputáciu a vytvorili strategické partnerstvo so spoločnosťou SGS-Thomson Microelectronics, jednou z popredných počítačových spoločností v tej dobe. Toto bol krok meniaci hru, ktorý spoločnosti NVIDIA umožnil vydať NV1, prvý mikročip multimediálneho akcelerátora, v máji 1995.

Úspech NV1 priniesol spoločnosti NVIDIA veľkú pozornosť herných spoločností, ako je Sega, ktorá chcela použiť čip pre svoj herný systém Saturn. Výsledkom tohto úspechu bolo, že NVIDIA dokázala získať financovanie z prostriedkov rizikového kapitálu, čo jej umožnilo agresívne rásť a zaujať pozíciu lídra na trhu. Do polovice roku 1996 ponúklo 3D čipy na grafický trh približne 30 konkurentov. V tejto dobe si NVIDIA udržiavala pôsobivý trhový podiel približne 24%. V dôsledku tohto skorého úspechu označila spoločnosť Forbes v roku 2007 spoločnosť NVIDIA za „Spoločnosť roka“. V poslednej dobe spoločnosť diverzifikovala svoju ponuku produktov tak, aby zahŕňala GPU a ďalšie výpočtové diely používané v automobilovej elektronike, mobilných zariadeniach a od neskorá 2010, umelá inteligencia.

Spoločnosť prešla rýchlym obdobím rastu v polovici 90. rokov a na začiatku 2000. rokov si upevnila svoju pozíciu lídra v priemysle. Najväčším prínosom spoločnosti v oblasti výpočtovej techniky bol vynález jednotky grafického spracovania (GPU), ktorá vykresľuje videá a obrázky na zobrazenie. Prakticky všetky moderné počítače majú v súčasnosti nejaký druh GPU, aj keď do poľa vstúpilo mnoho ďalších konkurentov. Grafické procesory NVIDIA obohacujú všetky druhy médií a komunikácií vrátane televízie s vysokým rozlíšením, mobilných telefónov, digitálneho videa (2D aj 3D), zvuku a dokonca aj širokopásmového pripojenia. Nedávno sa viac zamerali na umelú inteligenciu. Ich čipy GPU fungovali ako mozog a dodali výpočtový výkon potrebný na fungovanie produktov, ako sú napríklad autá s vlastným pohonom alebo roboty. Bezkonkurenčná produktová rada spoločnosti NVIDIA zaznamenala, že spoločnosť získala množstvo ocenení a získala uznanie za producenta najrýchlejších grafických mikročipov na trhu..

Prečo NVIDIA (NVDA) Hmota?

Spoločnosť NVIDIA Corporation má silnú a zaslúženú reputáciu lídra vo svojom odbore. Okrem svojej histórie ako inovátorov vyrábajúcich technológie, ktoré posunuli hranice výpočtovej techniky, dnes pokračujú v nadvláde nad trhom..

Spoločnosť NVIDIA Corporation naďalej zaznamenáva zvýšený dopyt po jej technológiách a službách. Existujú dve kľúčové trhy, na ktorých NVIDIA pôsobí, ktoré veľmi profitovali z technológie vyvinutej prostredníctvom vlastného výskumu a vývoja. Ich hlavným generátorom výnosov sú aj naďalej ich GPU. Ich grafické karty značky GeForce v súčasnosti zaberajú 19% z celkového podielu PC GPU na trhu. Aj keď sa toto číslo môže zdať nízke, trh je vysoko segmentovaný, a preto NVIDIA sleduje iba dve spoločnosti (Intel a AMD). Príjmy spojené s hraním hier predstavovali v roku 2020 rekordných 2,27 miliárd dolárov. S tým, ako výrobcovia hier pokračujú vo vývoji podrobnejších a realistickejších hier, celkový adresovateľný trh bude naďalej stúpať, takže NVIDIA bude mať dobrú pozíciu vpred. Druhou oblasťou sú operácie v dátových centrách, ktoré sú najrýchlejšie rastúcim zdrojom výnosov spoločnosti NVIDIA. Srdcom dátových centier technologických gigantov ako Amazon a Oracle sú grafické procesory NVIDIA. Tieto GPU poskytujú dostatočný výpočtový výkon pre týchto poskytovateľov služieb, aby mohli naďalej vykonávať svoju dôležitú prácu v oblastiach, ako sú analýza dát a cloud computing. Príjmy súvisiace s dátovým centrom NVIDIA dosiahli a rekordné maximum 1,9 miliardy dolárov v roku 2020.

NVIDIA (NVDA) Vyhliadky

Nezastaviteľný nedávny rast spoločnosti NVIDIA bol čiastočne výsledkom efektívneho výkonného tímu, ktorý je schopný spoznať príležitosti na obzore. Najlepším príkladom je dohoda o kúpe spoločnosti Arm Limited vo výške 40 miliárd dolárov. Arm je britská firma zameraná na polovodiče a softvérový dizajn, ktorá sa špecializuje na vývoj a licencovanie duševného vlastníctva pre dizajny mikročipov. Spoločnosť Arm sa dá považovať za architekta čipov nájdených v širokej škále mobilných zariadení, od telefónov iPhone až po produkty Microsoft Surface. Čip NVIDIA Tegra bol špeciálne navrhnutý pre mobilné zariadenia a už sa používa v Nintendo Switch. Vďaka zdatnosti spoločnosti Arm v oblasti dizajnu a reputácii spoločnosti NVIDIA v oblasti výskumu a technológií táto akvizícia pravdepodobne rýchlo urýchli ich narušenie trhu s mobilnými zariadeniami. Zatiaľ čo konkurenčná AMD už spolupracuje so spoločnosťou Samsung na ich líniách mobilných zariadení, strategická akvizícia spoločnosti Arm pravdepodobne prinesie synergiu na ceste. Akvizícia tiež umožňuje spoločnosti NVIDIA získať prístup k jednej z najväčších zbierok duševného vlastníctva v tomto sektore, čo pravdepodobne ešte zvýši ponuku produktov.

Kde kúpiť NVIDIA (NVDA) Zásoby

Sprostredkovateľ, ktorého odporúčame, je Prvý stupeň.

Firstrade je popredná online sprostredkovateľská firma, ktorá ponúka kompletný rad investičných produktov a nástrojov určených na pomoc investorom ako vy, aby prevzali kontrolu nad vašou finančnou budúcnosťou. Od svojho založenia v roku 1985 sa spoločnosť Firstrade zaviazala poskytovať služby vysokej hodnoty a kvality.

Vďaka kombinácii vlastnej obchodnej technológie, vysoko intuitívneho používateľského rozhrania, vynikajúcich služieb zákazníkom a mobilných aplikácií ponúka Firstrade komplexné riešenie pre všetky vaše investičné potreby..  Prvý stupeň je členom FINRA / SIPC.

Investovanie do akcií NVIDIA (NASDAQ: NVDA) Investovanie do akcií NVIDIA (NASDAQ: NVDA) Investovanie do akcií NVIDIA (NASDAQ: NVDA)
★★★★★ ★★★★★ Prvá recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finančné hodnotenie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Public.com Recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

100 dolárov

Minimum účtu

Žiadne

Propagácie

Zásoby zadarmo *

* Podrobnosti nájdete na webových stránkach.

Propagácie

Žiadne

Propagácia

Žiadne

Zhrnutie

NVIDIA Corporation zostáva popredným výrobcom GPU v priemysle. Jeho domáce výpočtové a mobilné technológie sú naďalej veľmi vyhľadávané a strategické akvizície a partnerstvá sú veľmi pravdepodobnou cestou budúceho rastu. Vďaka grafickým procesorom schopným zvládnuť aj tie najťažšie úlohy umelej inteligencie, NVIDIA naďalej posúva hranice v oblasti technológií. Pretože sa NVIDIA naďalej diverzifikuje do týchto nových sektorov, má dobrú pozíciu na to, aby pokračovala vo svojom neúnavnom raste.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map