Investovanie do akcií spoločnosti Tesla, Inc (NASDAQ: TSLA)

Tesla, Inc. (NASDAQ: TSLA) je autonómny výrobca elektrických vozidiel, ktorý rapídnym spôsobom mení automobilový priemysel. Len pred malou chvíľou boli náklady na elektrické vozidlá príliš vysoké a atraktivita nízka. Spoločnosť Tesla dokázala vyriešiť obidva tieto problémy, vďaka čomu je nízkonákladová a zábavná jazda s vozidlami výsledkom inovatívneho technologického pokroku. Spoločnosť si rýchlo získala meno a získala uznanie značky, ktoré sa v automobilovom priemysle zriedka vyskytuje. S vizionárskym CEO na čele je Tesla jednou z najsľubnejších spoločností na súčasnom trhu.

Čo je spoločnosť Tesla, Inc (TSLA)?

Napriek tomu, že bol synonymom spoločnosti Tesla, Elon Musk nebol v skutočnosti jedným z pôvodných zakladateľov spoločnosti. Namiesto toho boli dvaja inžinieri, Martin Eberhard a Marc Tarpenning, ktorí založili spoločnosť v roku 2003. Musk sa najskôr angažoval ako skorý investor, ale do spoločnosti nastúpil ako predseda predstavenstva krátko potom. Prvotnou víziou spoločnosti Tesla bolo vytvoriť automobilku, ktorá bola tiež technologickou spoločnosťou. Spoločnosť investovala do výskumu a vývoja v priebehu rokov priekopníkom hardvéru a softvéru, ktorý viedol k revolučným prelomom, ako je autonómne riadenie.

Prvým vozidlom spoločnosti Tesla bol Roadster, ktorý sa zameriaval na trh vyšších tried. Výroba sa začala v roku 2008 a prvá dodávka zahŕňala celkovo 147 vozidiel. Musk využil tento predaj na investovanie do zníženia nákladov a tiež vložil svoje vlastné peniaze na podporu spoločnosti prostredníctvom procesu spustenia. Vďaka mnohým investorom, ktorí sa zaujímajú o potenciál spoločnosti Tesla, spoločnosti vedenej vizionárom v pozadí spoločností ako Paypal a SpaceX, spoločnosť v roku 2010 konečne získala IPO..

V nasledujúcich rokoch dokázala spoločnosť Tesla znížiť náklady a vstúpiť do nových segmentov trhu. V nasledujúcich rokoch sa predstavili vozidlá s nižšími nákladmi, ako napríklad Model X, Model S a Model 3, ktoré pomohli rozšíriť príťažlivosť elektrických vozidiel na masovom trhu. Vďaka tejto rozšírenej produktovej rade spoločnosť Tesla významne investovala do budovania výrobnej kapacity. Pôvodná továreň spoločnosti Tesla bola umiestnená vo Fremonte v Kalifornii na mieste bývalej továrne GM. Odvtedy spoločnosť rozšírila výrobu do New Yorku, Nevady, Texasu, Šanghaja a Berlína.

Prečo Tesla, Inc (TSLA) Na veciach záleží

Jedným z najväčších technických úspechov spoločnosti Tesla boli ich batérie bez tabliet ktoré boli oznámené v roku 2020. Batérie spoločnosti Tesla pôvodne vyrábali spoločnosti Panasonic a ďalší predajcovia. Výrobu však priniesli vo vlastnej réžii v roku 2020. Patentovaný dizajn odstraňuje potrebu vodivého kovového štítku, ktorý spája batériu s hlavným hnacím ústrojenstvom v automobile. Táto revolučná technológia sa zamerala na dve hlavné sťažnosti, ktoré majú mnohí ohľadne elektrických vozidiel: ich cena a nedostatok dojazdu. Ako najdrahšia časť elektrických vozidiel umožnila táto batériová inovácia spoločnosti Tesla drasticky znížiť náklady na batériu a vo výsledku predávať vozidlá za nižšie ceny. Očakáva sa, že tieto zmeny znížia výrobné náklady o 56 percent, čo umožní spoločnosti Tesla konkurovať automobilom na benzínový pohon. Batéria bude navyše schopná pojať päťkrát viac energie a rozšíriť dojazd vozidiel o 16 percent

Na rozdiel od niektorých výrobcov automobilov je výrobný proces spoločnosti Tesla vysoko vertikálne integrovaný. Zatiaľ čo ostatní výrobcovia zameriavajú svoj výskum a vývoj na výrobu motorov a outsourcujú výrobu ďalších dielov, spoločnosť Tesla strávila značné množstvo času zdokonaľovaním celého výrobného procesu od začiatku do konca. Napriek nárastu výroby bojujúcemu kvôli problémom v roku 2017 s Proces výroby sedadla spoločnosti Tesla pre model 3, problémy sú teraz vyriešené. Tieto rastúce bolesti zúžili výrobu a postavili spoločnosť Tesla na hranica bankrotu medzi rokmi 2017-2019, ale z dlhodobého hľadiska to stálo za to. Tento obchodný model umožňuje plynulý výrobný proces a väčšiu kontrolu nad rozvrhnutím kvality a dodania, čo má v porovnaní s konkurenciou obrovské výhody.

Tesla, Inc (TSLA) Vyhliadky

Niet pochýb o tom, že elektrické vozidlá sú budúcnosťou. Aj keď mnoho tradičných výrobcov automobilov dobieha a začína vyvíjať elektrické vozidlá, niet pochýb o tom, že spoločnosť Tesla je v oblasti uznávania značiek a lojality k značným náskokom. V roku 2020 sa konala spoločnosť Tesla 18 percent podielu na trhu s elektrickými vozidlami, s VW prichádzal vo vzdialenej sekunde na 6 percent. Aj keď ich pozícia zostáva silná, mnoho výrobcov automobilov začalo významne investovať do technológie elektrických vozidiel. Aj keby sa zvýšila konkurencia, tržby a výnosy by pravdepodobne naďalej rástli. Z dôvodu rastu celkového odvetvia v nasledujúcich rokoch by znížený podiel na trhu znamenal, že by Tesla dokázala získať menší kúsok oveľa väčšieho koláča. V roku 2019 tvorili elektrické vozidlá iba 2 percentá z celosvetového predaja automobilov, pričom Európa a Ázia boli na čele. Odhady predpokladajú, že do roku 2030 to bude zodpovedať elektrickým vozidlám 31 percent celkových nákupov nových vozidiel, pričom Čína a Európa tvoria štyridsaťdeväť a dvadsaťsedem percent. Po celom svete sa prijímajú politické zmeny s cieľom ďalšie urýchlenie tohto procesu. Zákonodarnými nástrojmi sú napríklad dane z uhlíka, obmedzenia prístupu do mesta a hotovostné dotácie na nákup elektrických vozidiel.

Zatiaľ čo spoločnosť Tesla je známa predovšetkým vďaka svojim vozidlám, ďalším kľúčovým motorom rastu do budúcnosti bude pravdepodobne dcérska spoločnosť SolarCity. Ako jeden z najlacnejších výrobcov solárnej energie v USA je SolarCity kľúčovou súčasťou portfólia spoločnosti Tesla. Spoločnosť Tesla, ktorú získala spoločnosť Tesla v roku 2016, je dobre integrovaná do ďalších ponúk produktov spoločnosti Tesla a dobre zapadá do jej vízie transformácie sveta na udržateľné hospodárstvo. Aj keď sa spoločnosť SolarCity v roku 2020 umiestnila na treťom mieste, pokiaľ ide o podiel na trhu so solárnymi inštaláciami, a neteší sa z dobrého mena vozidiel značky Tesla, sú veľmi dôležitou súčasťou pokroku v spoločnosti.

Kde kúpiť Tesla, Inc (NASDAQ:TSLA)?

Sprostredkovateľ, ktorého odporúčame, je Prvý stupeň.

Firstrade je popredná online sprostredkovateľská firma, ktorá ponúka kompletný rad investičných produktov a nástrojov určených na pomoc investorom ako vy, aby prevzali kontrolu nad vašou finančnou budúcnosťou. Od svojho založenia v roku 1985 sa spoločnosť Firstrade zaviazala poskytovať služby vysokej hodnoty a kvality.

Vďaka kombinácii vlastnej obchodnej technológie, vysoko intuitívneho používateľského rozhrania, vynikajúcich služieb zákazníkom a mobilných aplikácií ponúka Firstrade komplexné riešenie pre všetky vaše investičné potreby..  Prvý stupeň je členom FINRA / SIPC.

Investovanie do akcií spoločnosti Tesla, Inc (NASDAQ: TSLA) Investovanie do akcií spoločnosti Tesla, Inc (NASDAQ: TSLA) Investovanie do akcií spoločnosti Tesla, Inc (NASDAQ: TSLA)
★★★★★ ★★★★★ Prvá recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ M1 Finančné hodnotenie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Public.com Recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na skórovanie pre burzových maklérov zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane minimálnych a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Poplatky

Nulová provízia

Minimum účtu

Žiadne

Minimum účtu

100 dolárov

Minimum účtu

Žiadne

Propagácie

Zásoby zadarmo *

* Podrobnosti nájdete na webových stránkach.

Propagácie

Žiadne

Propagácia

Žiadne

Zhrnutie

Tesla je bezpochyby jedným z lídrov v globálnom prechode k udržateľnejšej budúcnosti. Spoločnosť dokázala zmeniť vnímanie elektromobilov verejnosťou jednou rukou a vyvinula kultovú podobu. Investície, ktoré sa uskutočnili v priebehu rokov, sa zrealizovali a spoločnosť Tesla teraz dokázala znížiť náklady a vyrábať vo veľkom. Pretože ceny budúcich inovácií ešte klesajú, miery adopcie pre elektrické vozidlá iba stúpnu. Perspektívy dlhodobého rastu spoločnosti sú veľmi sľubné a položené základy zaisťujú, že spoločnosť má jasnú cestu k udržateľnému rastu až do budúcnosti..

Zatiaľ sme diskutovali o elektrickej a solárnej budúcnosti spoločnosti Tesla, jej súčasné vedenie v oblasti AI je rovnako dôležité, ako sa skúmalo v našej funkcii Investovanie do umelej inteligencie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map