OKExChain dobieha vývoj verejného reťazca, nielen ako rozšírenie OKEx

Uprostred rýchleho rozvoja odvetvia blockchainov sa konkurencia medzi priemyselnými gigantmi stupňovala na novú úroveň – verejný reťazec, jedna z najdôležitejších blockchainových infraštruktúr. OKChain testnet, komerčný verejný reťazec vyvinutý spoločnosťou OKEx, bol nedávno zverejnený a umožňuje validátorom spúšťať na ňom uzly. Okrem toho spoločnosť OKChain iniciovala svoj prvý Hackathon na podporu vytvárania decentralizovaných aplikácií vo svojej globálnej komunite.

Iba dva mesiace po uvedení na trh spoločnosť OKChain už v apríli nahrala svoj kód na server Github, zatiaľ čo najskorší pohyb vo sfére verejného reťazca burzy ešte stále nebol open-source. V máji spoločnosť OKChain uviedla na trh verziu 0.10, ktorá zverejnila mechanizmus výberu a dividendy validátora a stala sa prvým verejným reťazcom vyvinutým kryptoburzou na podporu prístupu inštitúcií tretích strán.

„Dodržiavaním pôvodného ducha blockchainu sa OKChain nestane rozšírením výmeny, ale nezávislou ekológiou. Tešíme sa na spoločnú výstavbu otvoreného, ​​decentralizovaného, ​​praktického a rozmanitého ekosystému s našimi globálnymi používateľmi, “uviedol Jay Hao, generálny riaditeľ spoločnosti OKEx. „Teraz môžu používatelia realizovať svoju vôľu prostredníctvom hlasovacieho mechanizmu, vyvíjať svoje vlastné DEX alebo dApp a voľne zoznamovať svoje vlastné obchodné páry na základe najnovšej verzie testnetu OKChain.“

Prvý hackathon

OKChain teraz žiada, aby sa poprední svetoví vývojári zúčastnili „Hackathon“, aby vytvorili služby a produkty založené na OKChain, vrátane vývojových nástrojov, služieb delegovaných služieb, doplnku market computing, SDK a staking service products. Kampaň je otvorená do 20. júla 2020 a víťaz môže za odmenu získať až 5 000 ekvivalentov OKB.

S pribúdajúcimi vývojármi a používateľmi, ktorí sa pripájajú k testovacej sieti OKChain, je možné testovanie OKChain výrazne urýchliť a očakáva sa, že mainnet OKChain bude uvedený čoskoro.

OKChain, „fundamentalista“ skutočnej decentralizácie

Na rozdiel od iných verejných burzových burz je OKChain naj decentralizovanejší, fundamentalista verejných reťazcov. OKChain plne využíva povahu siete peer-to-peer, implementuje nezvratnosť a efektívnu autonómiu do svojho zdrojového kódu, čo znamená, že všetci účastníci v OKChain vrátane jeho vývojára OKEx nie sú schopní ovládať alebo manipulovať s verejným reťazcom.

Prijatím siete „peer-to-peer“ umožňuje OKChain vysokú autonómiu pre bežcov uzlov namiesto toho, aby vyžadovali, aby uzly pred každým pohybom predložili návrh „guvernérovi“ verejného reťazca ako všetky ostatné verejné verejné reťazce. Napríklad bežci uzlov sa môžu rozhodnúť vypísať alebo vyradiť akékoľvek kryptomeny alebo obchodné páry alebo vyvinúť svoje vlastné DEX a dApp bez toho, aby museli vopred získavať akékoľvek povolenie.

Hlasovací mechanizmus tiež zaručuje, že OKChain zostane decentralizovaný. Každý držiteľ OKT (pôvodný token OKChain), ktorý vložil OKT, sa môže rozhodnúť, že sa stane „obyčajným voličom“, aby hlasoval za validátorov priamo, alebo delegovať svoje hlasovacie právomoci na iný účet, ktorý sa nazýva „proxy volič“, aby hlasoval v jeho mene. Každý volič môže hlasovať až pre 30 kandidátov na validáciu a bude zvolených 21 najlepších validátorov s najvyšším počtom hlasov..

Je dokázané, že „výber niekoľkých dobrých“ je odolnejších voči chybám ako „výber toho najlepšieho“. Okrem toho môže tiež oslabiť vplyv veľkých držiteľov OKT, najmä v počiatočnej fáze spustenia siete OKChain, čím sa zabráni možnosti manipulácie verejného reťazca niekoľkými ľuďmi..

Jediný reťazec s inflačným ekonomickým modelom

V porovnaní s inými verejnými reťazcami burzy je OKChain jediným reťazcom, ktorý vydáva nový token, OKT, ktorý funguje ako natívny token. OKT je teda jediným inflačným natívnym tokenom zo všetkých verejných burzových reťazcov.

Rozpor medzi infláciou a defláciou v skutočnosti odráža rozdielne požiadavky medzi dvoma hráčmi zapojenými do verejného reťazcového ekosystému – tokenármi a používateľmi verejného reťazca (vrátane vývojárov dApp).

Hodlári tokenov dúfajú, že cena tokenu pôjde vyššie, aby priniesla zisk, zatiaľ čo prehnane vysoká cena tokenu zvýši náklady na používanie tokenu a zníži aktívnu úroveň verejného reťazca, čomu sa chcú ostatní používatelia vyhnúť.

Deflačný model prehĺbi konflikt záujmov medzi používateľmi a hodlermi. S pribúdajúcimi poplatkami klesá počet používateľov a výnosy z poplatkov. Hodnota verejného reťazca a jeho natívny token sa nakoniec stratí.

OKChain tento problém vopred obišiel vydaním OKT, namiesto použitia OKB, globálneho obslužného tokenu prijatého spoločnosťou OKEx, pretože OKB je teraz absolútne deflačným tokenom.

Najnovšia verzia znižuje náklady na uzly a ponúka viac zdrojov príjmu

Vo verzii 0.10 bol OKChain priekopníkom v koncepcii „modelu OpenDEX“ a „DEX operátora“, na základe ktorých bude OKChain uzlom poskytovať všetku potrebnú technológiu. Zároveň sa bude rozlišovať operátor verejného reťazca a operátor DEX, ktorí boli vo väčšine prípadov kombinovaní ako jeden, čo znamená, že uzly nielenže nemusia platiť vysoké náklady za server a technológiu, budú tiež vlastniť budúci nepretržitý operátor. výhody.

Účasťou v OKChain prostredníctvom rôznych identít môžu používatelia získať rôzne výhody, napríklad odmenu za generovanie blokov, odmenu za hlasovanie, poplatok za zodpovedanie, poplatok za transakciu atď..

Koniec

O spoločnosti OKEx

Na najväčšom a najrôznorodejšom trhu s kryptomenami na svete je OKEx miestom, kde globálni obchodníci s kryptomenami, baníci a inštitucionálni investori prichádzajú spravovať kryptomeny, zvyšovať investičné príležitosti a zaisťovať riziká. Poskytujeme spotové a derivátové obchodovanie vrátane futures, permanentných swapov a opcií na hlavné kryptomeny, ktoré investorom ponúkame veľkú flexibilitu pri formulovaní ich stratégií s cieľom maximalizovať zisky a zmierniť riziká.

Kontakt pre médiá:

Vivien Choi

E-mail: [email protected]

@vivienchoi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map