AMA Recap: CoinGecko & Defi Revízia k budúcnosti financií – Defi so spoluzakladateľmi CoinGecko

21. apríla 2020 sme boli veľmi nadšení, že môžeme mať stretnutie Ask-Me-Anything so spoluzakladateľmi spoločnosti CoinGecko: Bobby Ong a TM Lee, aby sme prediskutovali ich názor na Defi a knihu s názvom „How To Defi“, ktorú napísala CoinGecko.

CoinGecko je web na hodnotenie a hodnotenie kryptomien, ktorý obsahuje kvantitatívne a kvalitatívne údaje rozdelené podľa mnohých rôznych metrík. Použité metriky zahŕňajú sledovateľov Twitteru, predplatiteľov Reddit, komunitu mincí, náklady na útok 51, počet vývojárov pracujúcich na minci a oveľa viac, aby ponúkli celkové skóre mince a hodnotenie pre každú kategóriu.

Táto dohoda AMA je rozdelená na dve časti, kde bola požiadaná spoločnosť CoinGecko, aby sa podelila o svoj názor na Defi, po ktorej nasledovala vyhrievaná live Q&A v našej skupine.

Sekcia 1

Q1: DeFi je momentálne jednou z najhorúcejších tém v blockchainovom priestore. Môže s nami CoinGecko zdieľať vaše názory na DeFi? Myslíte si, že DeFi naruší existujúci finančný systém? Aký je prístup CoinGecko k sektoru DeFi?

A1: Áno, myslíme si, že DeFi má v kryptopriestore skutočne veľký potenciál a má šancu zmeniť spôsob, akým ľudia v budúcnosti využívajú finančné služby..

V tejto chvíli si všetko vyžaduje centrálneho sprostredkovateľa. DeFi má potenciál tohto sprostredkovateľa odstrániť. Odstránenie sprostredkovateľov môže mať za následok lacnejšie a rýchlejšie poskytovanie finančných služieb.

V súčasnosti nás priestor DeFi naozaj zvedavý a my ho pozorne sledujeme, aby sme zistili, ako sa môžeme aktívne zúčastniť.

Vynútime si, že bude k dispozícii dostatok údajov špecifických pre DeFi, ktoré by boli zaujímavé pre krypto komunitu. A uvažujeme, že čoskoro pridáme do CoinGecko sekciu DeFi.

Pre tých z vás, ktorí sa venujú DeFi a hľadajú miesto, kde začať, sme už začali vydaním prvej publikovanej knihy DeFi s názvom "Ako DeFi".

Po obmedzenú dobu ho môžete získať zadarmo https://landing.coingecko.com/how-to-defi/ (https://landing.coingecko.com/how-to-defi/) a naučiť sa všetko o DeFi všetko na jednom mieste!

Q2: CoinGecko, laicky povedané, "Ako môžem zarobiť pasívny príjem pomocou $ DeFi?"

A2: Keďže úrokové sadzby globálne klesajú na nulu (v niektorých krajinách sú záporné), vklady v bankách teraz platia veľmi málo. Aplikácie DeFi teraz poskytujú používateľom vyššiu úrokovú sadzbu, ktorá umožňuje pasívny príjem. Napríklad na Compound môžete práve teraz zarábať až 8% na svojich vkladoch DAI.

Otázka 3: Dôvera a bezpečnosť sú v kryptomene najdôležitejšou vecou. Nedávno vydaný protokol Defi dForce. Čo by ste poradili, aby ste sa v budúcnosti vyhli týmto situáciám?

A3: Náš návrh pre používateľov by bol, aby používali iba aplikácie DeFi, ktoré boli skontrolované, a pokúsili sa čo najviac preskúmať bezpečnostný dôraz týchto služieb..

Druhým prístupom je vyhľadanie a použitie populárnych služieb DeFi, ktoré existujú už dlhšiu dobu. Aj keď riziko existuje, populárne aplikácie DeFi sú namiesto nových aplikácií DeFi oveľa testované používateľmi a členmi komunity.

Na ceste pravdepodobne tiež uvidíme väčšie prijatie decentralizovaného poistenia, ako je Nexus Mutual a Opyn, poskytujúce možnosti poistenia používateľom DeFi.

To znižuje váš zárobkový potenciál, ale aspoň ste trochu chránení.

Vzhľadom na rodiace sa štádium DeFi alebo dokonca celého blockchainového priemyslu budú vždy existovať riziká.

Ako používatelia si to musíme uvedomiť a snažiť sa ich čo najlepšie zmierniť. Z tohto dôvodu dajte iba peniaze, o ktoré môžete pohodlne prísť, nevkladajte všetky vajcia do jedného košíka.

Otázka 4: Prejde CoinGecko na DEFI? Od služby sledovania mincí do Defi. Ako je to možné?

A4: Máme veľké plány pre krypto priemysel. Boli sme prvým agregátorom údajov, ktorý sledoval krypto deriváty – sledujeme večné swapy a futures z rôznych búrz od minulého roka – https://www.coingecko.com/en/derivatives

Boli sme tiež prvým agregátorom údajov, ktorý priniesol riešenie na opravu problému s falošným objemom, ktorý prevláda medzi mnohými výmenami. Videli sme, že množstvám mnohých búrz už viac nemožno dôverovať, a zaviedli sme túto metriku s názvom Trust Score, kde triedime burzy uvedené na CoinGecko pomocou kombinácie metrík ako webový prenos, hĺbka knihy objednávok, šírenie ponuky / dopytu, kvalita API. a mnoho ďalších. Viac sa dozviete tu: https://blog.coingecko.com/trust-score-explained/

Blockchainový priestor pokračuje v inováciách každý deň a my sa snažíme udržiavať aktuálne informácie a sledovať akýkoľvek vývoj, ktorý sa v tomto priestore deje.!

CoinGecko (https://www.coingecko.com/en/derivatives)

Otázka 5: Plánovali ste hľadať partnerstvá? Alebo si myslíte, že byť „sami sebou“ robí CoinGecko spoľahlivejšou platformou?

Odpoveď 5: Určite vždy hľadáme dobrých partnerov na spoluprácu, ktorí môžu byť prospešní pre širšiu krypto komunitu a tiež navzájom.

V minulosti sme spolupracovali s rôznymi stranami ako Kyber Network, Chainlink, AMLT Network, Axie Infinity, Decentraland a mnohými ďalšími..

Výsledkom je, že širšia komunita si je dnes vedomá nezameniteľných tokenov, veštcov, výmeny náležitej starostlivosti, okrem iných, ktoré sú v priestore relatívne novými pojmami..

Pokiaľ ide o partnerstvo, zachovávame naše zásady byť nezávislým agregátorom údajov a zároveň udržiavať decentralizovaného ducha blockchainového priemyslu pri spolupráci s partnermi.

Q6: Niekde som čítal o "Ako Defi" Vami napísané, ale nečítal som to. Môžete teda zhrnúť jeho obsah? Po zasadnutí AMA si to podrobne prečítam.

A6: Určite! „How to DeFi“ je vôbec prvá kniha publikovaná o ekosystéme DeFi. Ak ste už o DeFi počuli, ale neviete, kde začať, je to pre vás ideálna kniha!

Táto kniha je nabitá výstižnými a komplexnými podrobnými návodmi, ako začať s rôznymi aplikáciami DeFi. Je to zavŕšenie hodín výskumu a nespočetných šialených zasadnutí tímu CoinGecko. Kniha sa zameriava na rôzne sekcie DeFi, ako sú decentralizované stablecoiny, decentralizované pôžičkové platformy, decentralizované burzy, decentralizované deriváty, decentralizované lotérie atď. Zaoberá sa podrobnosťami a venuje sa projektom ako Maker, Dai, Compound, Synthetix, dydx a mnohým ďalším..

Cena tejto knihy je 14,99 dolárov, ale skutočne by sme sa chceli poďakovať všetkým našim milým podporovateľom (áno, vy!) Za podporu, ktorá sa nám prejavila. Preto túto knihu sprístupníme na bezplatné digitálne stiahnutie do 30. apríla 2020. Získajte ju teraz – https://landing.coingecko.com/how-to-defi/

Otázka 7: Myšlienka DEFI ako budúcnosti blockchainu bola v skutočnosti NEPRAVDA. Čo tým chcem povedať je: Ako by ste mohli očakávať dôveru vo financovanie, keď boli v poslednej dobe HACK milióny? Dúfam, že môžete urobiť matematiku, stratu vs zisky?

A7: Spoločnosť DeFi za posledných pár mesiacov skutočne prešla niekoľkými zneužitiami, nehovoriac o nedávnom hacknutí platformy Dforce, ktorá bola minulý víkend najväčšou sumou 25 miliónov dolárov.

Zdá sa, že existujú projekty DeFi, ktoré sú slepo postavené na stranu dôležitosti bezpečnosti alebo skôr kvôli novosti tohto priestoru, niektoré scenáre sa nepredpokladajú. Jedným z príkladov by mohlo byť rýchle využitie úveru.

Projekty DeFi, ktoré dnes vidíme, ako veľa z nich vlastní milióny dolárov finančných prostriedkov používateľov, musí mať vysokú mieru zodpovednosti a tím musí vykonať inteligentný audit zmlúv, aby znížil toto riziko, aby sa tento priestor posunul vpred.

Ako začínajúci používatelia DeFi by ste mali riziká očakávať a čo najviac ich zmierňovať.

DeFi je dnes stále veľmi nebezpečné a riskantné. Aj keď má dobrú vyhliadku na formovanie budúcnosti, treba dať iba peniaze, o ktoré si môžu dovoliť prísť.

Keď uvidíte, že služba sľubuje vysokú návratnosť, prichádza s veľkými rizikami.

Videli sme, ako spoločnosť DeFi predstavila niekoľko nových nápadov, ako je decentralizovaná stabilná minca, pôžičky, pôžičky atď. A dúfajme, že sa to časom zlepší, aby boli pripravené na väčší trh budúcnosti.

Ďalším prirodzeným vývojom by s najväčšou pravdepodobnosťou bolo poistenie ako Nexus a Opyn, ktoré môže používateľom pomôcť znížiť ich riziká a pomôcť projektom vnímať bezpečnosť vážnejším tónom..

Otázka 8: Čo si myslíte o budúcnosti systémov DEFI a STABLECOIN?

Odpoveď 8: Myslím si, že stablecoin uvidí v budúcnosti DeFi veľmi zaujímavú úlohu. Videli sme, ako sa centrálne banky na celom svete snažia zaviesť svoje digitálne meny centrálnych bánk (CBDC) už čoskoro. Zdá sa, že Čína je pred závodom, pretože online sa šíria makety ich DCEP. Existuje veľa povestí o tom, že centrálne banky chcú zakázať stablecoiny, pretože to považujú za hrozbu pre svoje vlastné CBDC.

Riešením, ktoré budeme musieť čeliť tejto hrozbe, môže byť skutočne decentralizovaný stablecoin a pre vlády bude ťažké zastaviť takýto vývoj, ak bude skutočne decentralizovaný. Verím, že v budúcnosti uvidíme ďalšie decentralizované projekty stablecoin, ktoré spochybnia dominanciu Dai.

Q9: Teraz, keď cmc kúpila burza, zdá sa, že ste lídrom vo vašej oblasti, gratulujeme.

A9: Ďakujem! Áno, CoinGecko je teraz najväčším nezávislým agregátorom údajov na svete. Fungujeme od začiatku roku 2014 a chceme zostať neutrálni a pokračovať v raste CoinGecko transparentným sledovaním rôznych zdrojov kryptomien..

Udržiavanie integrity dát je niečo, čomu pevne veríme. Ako prví sme minulý rok predstavili Trust Score, aby sme lepšie zmerali skutočnú likviditu búrz a vyriešili tak obrovské problémy s obchodovaním s praním, ktoré v tomto priestore prevládajú.

V tomto roku uvidíte, že budeme sledovať ďalšie metriky údajov, aby sme ďalej zlepšili transparentnosť údajov v priemysle.

Ako vidíte, toto odvetvie je dosť nové, stále existuje veľa výziev a veľa nevyriešených problémov.

Každý deň sa zavádzajú nové inovatívne nápady a je našou úlohou ich indexovať, aby im širšia krypto komunita mohla ľahko porozumieť!

Je potrebné urobiť veľa.

Otázka 10: Ako môže CoinGecko prispieť k vývoju DeFi? Čo si myslíte, aký projekt by nás mohol v roku 2020 prekvapiť?

A10: Cieľom CoinGecko je pomôcť ľuďom pochopiť potenciál DeFi. Preto sme napísali knihu pre začiatočníkov o DeFi s názvom "Ako DeFi". Je to 200-stranová kniha, ktorá obsahuje viac ako 26 000 slov a poskytuje dobrý prehľad o ekosystéme DeFi. Kniha tiež poskytuje podrobného sprievodcu používaním najpopulárnejších aplikácií DeFi, aby ste mohli rýchlo začať. Bola to kniha, o ktorej sme si priali, aby existovala, keď sme sa prvýkrát pozreli na DeFi. Pretože žiaden nie je, vyvinuli sme iniciatívu a napísali ho. Stiahnite si ho teraz zadarmo do 30. Apríla (potom 14,99 USD) z https://landing.coingecko.com/how-to-defi/

Relácia 2 – Otázky AMA naživo:

Q1: Čo znamená „COINGECKO“?

A1: Mince = to viete

Gekón = &# 129422;

Otázka 2: Poskytuje Coingecko služby API na zobrazovanie údajov na webových stránkach? Ak je to tak, môžete komerčne použiť tieto údaje API?

A2: Yes, our API is free and can be used for commercial purposes

Otázka 3: Hromadné prijatie je problémom blockchainových projektov. Ako teda #CoinGecko vyrieši tento problém s cieľom dosiahnuť jeho prijatie v skutočnosti?

A3: V CoinGecko sa snažíme pomáhať ľuďom, ktorí zblízka nesledujú blockchainový priemysel, prostredníctvom obsahového vzdelávania.

Jedným z našich najkonzistentnejších snáh by bola naša štvrťročná správa, ktorú nájdete na https://landing.coingecko.com/q1-2020-report/

A teraz sme nedávno vydali knihu o DeFi, ktorú môžete získať zadarmo na https://landing.coingecko.com/how-to-defi

Očakávajte, že ďalšie vzdelávacie materiály a knihy pochádzajú od nás, a dúfame, že to pomôže hlavnému prúdu pochopiť krypto a blockchain – pre širšie prijatie.

Okrem toho je naše API (coingecko.com/api), ktoré je jedným z najlepších API, ktoré na trhu nájdete, voľne dostupné, čo pomohlo napájať mnoho blockchainových aplikácií v ekosystéme. To nám pomáha pomáhať komunite rásť ako celok.

Otázka 4: Aké sú úspechy, ktoré coingecko dosiahlo počas výskumu a vývoja? @bobbyong @tmLeeLtm

A4: Naše štvrťročné správy sme zverejňovali dlho. Prvýkrát sme to sledovali už v roku 2017. Pozrite si našu najnovšiu správu za 1. štvrťrok 2020 tu – https://landing.coingecko.com/q1-2020-report/

Otázka 5: Aké poplatky účtuje spoločnosť coingecko za vymenovanie mincí? Ako sú API coingecka lepšie v porovnaní s CMC, kryptomeny, ktoré typy ďalších funkcií dostaneme z coingecko?

A5: Za vymenovanie coinov do CoinGecko sa neúčtuje žiadny poplatok.

Rozhranie CoinGecko API má najkomplexnejšiu databázu mincí – môžete získať najrôznejšie malé tokeny vrátane tokenov DeFi, napríklad cDAI. Používa ho tiež veľa strán, ako napríklad Etherscan, Myetherwallet, Mycrypto, Trezor a mnoho ďalších. A aby toho nebolo málo, naše API je zadarmo! Viac informácií sa dozviete tu: coingecko.com/api

Otázka 6: Čo je skóre dôvery Coingecko? Od čoho závisí?

A6: CoinGecko Trust Score je zmiešaný vzorec, ktorý kombinuje likviditu burzy, webový prenos a skóre API na odvodenie toho, či je burza spoľahlivá a likvidná na použitie. Je navrhnutý tak, aby pomáhal našim používateľom nájsť najlepšiu a najlikvidnejšiu burzu na obchodovanie pri hľadaní mincí na coingecku. Máme o tom veľa podrobností https://blog.coingecko.com/trust-score-explained/

Otázka 7: Aké je vaše pozadie a ako ste sa dostali k nápadu vytvoriť svoj projekt?

A7: Moje pozadie je z informatiky, zatiaľ čo Bobby má znalosti z ekonómie. Obaja sa skutočne zaujímame o bitcoin a blockchain a videli sme medzeru v agregátore dát, ktorý je potrebné vyplniť. Namiesto čakania na to, kým to niekto urobí, sme sa rozhodli, že by sme to mali vyskúšať!

Otázka 8: Aký je váš plán na rok 2020?

A8: Máme toho veľa naplánovaného na rok 2020. Nemôžeme teraz prezradiť všetko, ale už sme toho veľa urobili. Spustili sme náš CoinGecko Store, CoinGecko Podcast, CoinGecko Virtual Meetup, CoinGecko Q1 Report, CoinGecko Earn, How to DeFi book. To všetko iba za 3,5 mesiaca v roku. Ďalšie veci spustíme v zostávajúcich mesiacoch roka, takže zostaňte naladení!

Otázka 9: Máte v pláne zvýrazniť niektoré kryptomeny ako „Gecko Recommended Coins“? Ako viete, väčšina ľudí je v kryptomene nová, a ak by ste mohli poskytnúť nejaké ďalšie informácie o tom, ktoré mince, ktoré sa majú zobraziť, sa očakávajú v budúcom mesiaci / rokoch, budú to pre používateľov cenné.

A9: Toto je zaujímavý nápad, ale niečo, čo musíme opatrne navliecť. Momentálne nemáme také plány, pretože sme presvedčení, že používatelia sa musia vzdelávať a dozvedieť sa, aké sú výhody nákupu každej mince. Poskytujeme vzdelávací materiál a používatelia sa učia a sami si vyberajú.

Otázka 10: Aké problémy sa v súčasnosti vyskytujú v blockchainovom priemysle a ako sa zameriava váš projekt na riešenie týchto problémov??

Odpoveď 10: Niektorými problémami, ktorým denne čelíme, by bola integrita údajov. Existuje veľa údajových bodov, ako je nafúknutý objem, vyhlásenie nafúknutej dodávky atď. A náš tím skutočne tvrdo pracuje na tom, aby vytvoril rámec a vytvoril funkcie na riešenie týchto problémov..

Niektoré z nich môžete vidieť v akcii so skóre dôveryhodnosti a tiež rozbaľovacím zoznamom informácií o tom, odkiaľ kvôli transparentnosti získavame zdroje.

Okrem toho sa všeobecne priestor neustále vyvíja s novými výrobkami. Jedným príkladom sú deriváty ako Perpetual and Futures Contracts. Nikdy neočakávame indexovanie týchto informácií, a teraz to robíme.

Potom je tu DeFi, požičiavanie atď., Zavádzajú sa vždy nové idaes a musíme nájsť spôsob, ako o tom vzdelávať komunitu a indexovať ich

Otázka 11: Aký je vzťah medzi coingecko a OKEx?

Odpoveď 11: Spolupracujeme na mnohých veciach, ako je tento AMA, a spoločnosť OKEx je tiež inzerentom na portáli CoinGecko.

Otázka 12: Je CoinGecko dobrým miestom pre tých, ktorí sa v krypto svete dozvedia niečo nové & zvýšte ich komfort s touto technológiou & ekosystém? Ak áno, čo ponúka CoinGecko kryptotvorcom? Ak nie toľko, plánujete vytvoriť z svojej platformy lepšie kontaktné miesto pre nových používateľov?

Odpoveď 12: Snažíme sa to vylepšiť. Naša kniha How to DeFi je prvým krokom, ktorý, ako dúfame, sprístupní blockchain technológiu pre začiatočníkov. Sledujte, ako vyvíjame ďalšie plány v nasledujúcich mesiacoch &# 128522;

Otázka 13: Môžete nám povedať, ako CoinGecko určí správne informácie o výmennej likvidite & Objem mincí? Najmä to, ako systém Coingecko vylučuje umývanie obchodovania / falošný objem?

A13: Náš prístup k riešeniu tohto problému je zavedenie Trust Score. Napríklad namiesto poradia výmen podľa objemu pre daný token to robíme na základe nášho zmiešaného vzorca https://www.coingecko.com/en/coins/0x#markets

Ak vás zaujímajú hlbšie údaje, môžete si pozrieť aj hĺbku a rozpätie objednávky, čo sú dva kľúčové atribúty pre devízovú likviditu. To je to, čo okrem iného používame na výpočet skóre dôveryhodnosti.

Robíme všetko pre to, aby sme našim používateľom pomohli prejsť na burzy, o ktorých si myslíme, že majú najlepšiu likviditu na základe rôznych metrík

Otázka 14: API v Ckingecku je k dispozícii iba pre vývojárov peňaženiek? Alebo to môžem použiť?

Odpoveď 14: Ktokoľvek môže slobodne používať naše API na stránke coingecko.com/api

Otázka 15: Koľko projektov CoinGecko bolo počas programu Covid-19 ovplyvnených a aké opatrenia treba prekonať?

Odpoveď 15: Zatiaľ čo sa svet zastaví, máme veľké šťastie, že môžeme pokračovať v našej činnosti ako obvykle, pretože členovia nášho tímu sú zvyknutí pracovať z domu. V krátkodobom horizonte by sme mali prsty, mali by sme byť schopní zodpovedajúcim spôsobom postupovať pri vývoji našich produktov a naďalej podporovať našich zákazníkov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map