Všetko, čo potrebujete vedieť o kryptomene Ardor Sprievodca pre začiatočníkov v roku 2018

Ardor (ARDR) je jedným z najslávnejších mien v oblasti poskytovateľov Blockchain-as-a-Service (BaaS). Je to verejná blockchainová platforma, ktorá poskytuje svojim používateľom možnosť prístupu Nxt a všetko, čo blockchainová technológia ponúka. Podnikom tiež ponúka výkonné prostredie blockchainu s veľmi prispôsobiteľnou infraštruktúrou.

Ardor sa môže pochváliť hlavnou reťazou a rôznymi prispôsobiteľnými detskými reťazami. Hlavný reťazec zvláda všetko od zabezpečenia blockchainu po decentralizáciu, zatiaľ čo detské reťazce prichádzajú ako pripravené na použitie, prispôsobiteľné a samo-nasaditeľné riešenia vytvorené pre podniky. Hlavným reťazcom je blockchain, ktorý zaisťuje všetky podradené reťazce a pomáha spracovávať ich transakcie.

hlavný reťazec

Pochopenie toho, ako funguje Ardor

Aby sme pochopili, ako funguje Ardor, je potrebné sa najskôr dozvedieť viac o Nxt, pretože uvedená sieť sa často označuje ako „Nxt 2.0“. Stručne povedané, Ardor je založený na Nxt a môže sa pochváliť rovnakými schopnosťami a niekoľkými pokročilými funkciami.

Vlastnosti

Nxt bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2013 a predstavoval jednu z prvých ICO, ktorá kedy spustila kryptomenu. Nxt má ďalšie pozoruhodné úspechy, ako napríklad jeden z prvých projektov s blockchainom kódovaným od nuly. Bola to tiež prvá blockchainová platforma, ktorá plne a úspešne implementovala algoritmus PoS (Proof-of-Stake).

Akokoľvek silný môže byť Nxt, nebol dokonalý. Najväčší problém s Nxt predstavuje jeho použitie natívnych tokenov za transakčné poplatky. Platforma bola tiež známa svojím blockchainovým nafúknutím. To v podstate znamená, že každý používateľ, ktorý chce prevádzkovať uzol, je povinný stiahnuť stovky GB dát, aby mohol uzol fungovať. S pribúdajúcimi transakciami sa zvyšuje aj úložisko potrebné na prevádzku ľubovoľného uzla. Ďalším veľkým problémom spoločnosti Nxt bol boj s pomocou zákazníkom pri udržiavaní ich prispôsobiteľných platforiem.

Ardor funguje dosť podobným spôsobom, ale vylepšuje spôsob implementácie nových blockchainov. Oddeľuje funkčnosť a bezpečnosť pomocou viacerých reťazcov. Stručne povedané, každý nový projekt na Ardore bude vytvorený ako detská reťaz.

Táto zvláštnosť je to, čo poskytuje rýchlosť, ktorá je jedným z najväčších predajných miest Ardoru. Táto nová štruktúra znamená, že detské reťazce môžu byť implementované v priebehu niekoľkých minút alebo hodín. Spracovanie bloku obsahujúceho všetky podradené transakcie trvá len asi 60 sekúnd.

Aby to bolo ešte lepšie, platforma rieši obvyklý blockchain bloat spojený s Nxt prostredníctvom inteligentného systému prerezávania transakcií. To znamená, že blockchain je škálovateľný a tiež to znamená, že údaje o transakcii podriadeného reťazca budú orezané, aby sa zmenšila veľkosť celého blockchainu.

Čo je Ignis?

Ignis (IGNIS) je prvý detský reťazec v spoločnosti Ardor, ktorý vytvoril vývojový tím Jelurida B.V. na preukázanie a testovanie výkonnosti Ardor. Tiež to bolo spustené prostredníctvom ICO, ktoré získalo 15 miliónov dolárov a zistilo sa, že sa to používalo hlavne na vývojové účely.

Tím riadi Lior Yaffe, spoluzakladateľ, výkonný riaditeľ a senior vývojár, ktorý sa počítačom a programovaniu venuje od svojich 13 rokov. Medzi ďalšie známe mená patrí Kristina Kalcheva, spoluzakladateľka, výkonná riaditeľka a právna expertka, Petko. Petkov, spoluzakladateľ a hlavný vývojár a hlavný softvérový architekt Tomislav Gountchev.

detská reťaz

Situácia na trhu

Žetón Ardor je na 63. mieste CoinMarketCap s celkovým kapitálovým stropom 175 729 006 dolárov a obežnou zásobou 998 999 495 ARDR. Ignis (IGNIS) je v súčasnosti na 159. mieste CoinMarketCap s celkovým číslom kapitalizácie 48 583 514 dolárov a obehovou dodávkou 761 143 950 IGNIS z celkovej sumy 999 449 694 IGNIS.

Nxt sa nachádza priamo medzi vyššie spomenutými kryptami, v úctyhodnom 96. miesto. Jeho celková trhová kapitalizácia je 96 913 784 dolárov a jeho obežná zásoba je 998 999 942 NXT z celkových 1 000 000 000 NXT. V čase písania tohto článku sa Ardor (ARDR) obchodoval za 0,17 USD, IGNIS za 0,06 USD a Nxt za 0,09 USD.

Ardor je v súčasnosti podporovaný niektorými z najpopulárnejších kryptoburz, ako sú HitBTC, Upbit, Bittrex, Poloniex, OKEx, a LiteBit.eu.

trh

Skladovanie Ardor

Pretože Ardor je založený na Nxt, nie je prekvapujúce, že môžete ukladať tokeny ARDR v ktorejkoľvek z oficiálnych peňaženiek Nxt, ako aj v kartách tretích strán s povoleným Nxt. Najlepším spôsobom, ako uložiť ARDR, je však použitie oficiálneho produktu Peňaženka Ardor Blockchain. Peňaženka je navrhnutá tak, aby ponúkla používateľom prístup ku všetkým pokrokovým technológiám na blockchaine Ardor a prichádza s podporou pre Windows, MacOS, Linux, a Android.

Medzi ďalšie užitočné webové peňaženky patrí Peňaženka Ardor Lite, Offline peňaženka Sigbro, a FreeWallet.

Investičné príležitosti

Mnohí sa zhodujú, že všetky tri platformy, Ardor, Nxt a Ignis, predstavujú veľmi dobré investičné príležitosti, najmä ak sa trh rozšíri a porastie. Najmä Ardor má jedno z najlepších riešení založených na blockchaine. Nemožno poprieť, že spoločnosť Jerurida poskytuje investorom veľa na premýšľanie, keď dôjde na investíciu do jedného z jej produktov.

Najzaujímavejším aspektom pre každého investora je, že Ardor, Nxt a Ignis sú veľmi odlišné kryptomeny od takmer všetkého ostatného, ​​čo je momentálne na trhu, pretože väčšina ostatných kryptomien je založená buď na ethereu, alebo na bitcoine. Ak ste typ investora, ktorý si myslí, že najlepším spôsobom minimalizácie rizika je diverzifikácia vášho portfólia, potom si všetky tri vyššie uvedené kryptomeny zaslúžia vašu pozornosť..

V neposlednom rade je dôležité nezabudnúť, že Ardor je veľmi výkonná platforma, ktorú si môže veľmi dobre osvojiť niekoľko spoločností po celom svete, pretože ponúka krátky čas na implementáciu a mimoriadne širokú prispôsobiteľnosť. To je ideálne riešenie pre spoločnosti, ktoré chcú pracovať s blockchainovými technológiami, ale nemajú zdroje na to, aby od základu mohli vytvárať vlastné.

Ďalšie informácie o projekte môžu investori a používatelia navštíviť oficiálna web stránka. Medzi ďalšie pozoruhodné zdroje patria projekty Úložisko BitBucket, biely papier, cestovná mapa, fórum, Stránka na Facebooku, Reddit, a Twitter, Svár, a Slack kanály.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map