Ako otvoriť MyEtherWallet za menej ako 5 minút

Táto príručka sa podrobne zaoberá procesom otvárania peňaženky MyEtherWallet (MEW). Toto je rozšírenie nášho predchádzajúceho Sprievodcu peňaženkami v kryptomene: Prečo potrebujete peňaženky?

Sprievodca po kryptomenových peňaženkách: Otvorenie peňaženky MyEtherWallet (MEW)

Udržiavanie svojich mincí vo výmene môže predstavovať skutočné riziko, že ich všetky stratíte. Prečo? Jednoducho preto, že technicky „nevlastníte“ mince, ktoré ste kúpili na burze. Burzy fungujú ako banka; je to externý poskytovateľ služieb, ktorému dôverujete, aby boli vaše mince v bezpečí. Vždy však existuje pravdepodobnosť vypnutia alebo hacknutia burzy, čo vedie k strate mincí (príklad: burza Mount Gox). Vzhľadom na nedostatok regulačných rámcov pre burzy a kryptomeny ako celok, ako aj na začiatky odvetvia, je najlepším spôsobom, ako zaistiť bezpečnosť svojich mincí, úplná kontrola nad vašimi mincami..

Skutočné a skutočné vlastníctvo vašich mincí znamená, že ovládate svoje vlastné súkromné ​​kľúče. Jediným spôsobom, ako môžete ovládať a spravovať svoje súkromné ​​kľúče, je vlastníctvo vlastnej peňaženky. Pretože mnoho ICO v dnešnej dobe má formu tokenov ERC-20, hlavnou základnou menou pre účasť v ICO sú mince využívajúce ethereum (ETH). (Pozri tiež: Mince, žetóny & Altcoiny: Aký je rozdiel?)

Ak sa chcete zúčastniť na ICO, musíte si otvoriť peňaženku kompatibilnú s ethereom. Najbežnejšia peňaženka Ethereum je MyEtherWallet. Jeho nastavenie je jednoduché a poskytuje bezpečnostné výhody vlastníctva mincí. Táto príručka vysvetlí kroky potrebné na otvorenie vlastnej peňaženky MEW. Než prejdeme ďalej, je dôležité pochopiť kľúčové pojmy spojené s peňaženkou. (Prečítajte si tiež: Sprievodca investovaním do ICO pre začiatočníkov: Ako sa zúčastniť na ICO)

Sprievodca po kryptomenových peňaženkách: Otvorenie peňaženky MyEtherWallet (MEW)

Začnime nastavovať vašu peňaženku MEW!

Krok 1: Prejdite na Moja peňaženka Ether

Uistite sa, že ste si stránku vytvorili ako záložku, pretože už existuje veľa prípadov phishingových stránok, ktoré zrkadlia stránky spoločnosti MEW. Preventívne by ste mali preskúmať aj adresu URL a vyhľadať certifikát MYETHERWALLET LLC [US], aby ste overili, že ide o pôvodný web MEW..

Sprievodca po kryptomenových peňaženkách: Otvorenie peňaženky MyEtherWallet (MEW)

Krok 2: Vytvorenie peňaženky

Vytvorte novú peňaženku zadaním zabezpečeného hesla na predvolenej prednej stránke. Je dobré mať dlhé a ľubovoľné heslo, aby ste lepšie zabezpečili svoju peňaženku. Ak máte tendenciu ju strácať, nezabudnite si to zapísať a uložiť na bezpečné miesto. Pokračujte kliknutím na „Vytvoriť novú peňaženku“..

Sprievodca po kryptomenových peňaženkách: Otvorenie peňaženky MyEtherWallet (MEW)

(Prečítajte si viac: Sprievodca bezpečnosťou kryptomeny: Aktivácia 2FA)

Krok 3: Uložte súbor úložiska kľúčov

Stiahnite si súbor Keystore (ktorý je vo formáte UTC / JSON) a nezabudnite ho stratiť. Vytvorte si zálohu, aby ste boli v bezpečí. Na obnovenie alebo obnovenie vašej peňaženky je potrebný súbor Keystore. Môžete ho tiež použiť na prístup k peňaženke MEW spolu s heslom. Po zálohovaní súboru Keystore kliknite na „Rozumiem. Ďalej”.

Sprievodca po kryptomenových peňaženkách: Otvorenie peňaženky MyEtherWallet (MEW)

Krok 4: Uložte si svoj súkromný kľúč

Súkromné ​​kľúče sú ako vaše číslo PIN na prístup k vášmu bankovému účtu a je dôležité zabezpečiť, aby ste k svojim súkromným kľúčom mali prístup IBA VY. Uchovajte ho v priečinku spolu so súborom úložiska kľúčov a pre lepšie zabezpečenie ho zašifrujte. Majte na pamäti, že súkromné ​​kľúče sú holé a nie sú šifrované / chránené heslom. (Prečítajte si tiež: Sprievodca mincami na ochranu osobných údajov: Porovnanie anonymných kryptomien)

Sprievodca po kryptomenových peňaženkách: Otvorenie peňaženky MyEtherWallet (MEW), peňaženky MEW

Krok 5: Odomknite svoju peňaženku

Vaše verejné kľúče sú podobné číslu vášho bankového účtu a predstavujú adresu, ktorú zdieľate s ostatnými, aby ste dostali mince ETH alebo ERC-20. Môžete si vybrať zo zoznamu možností prístupu do svojej peňaženky. Ak ste začiatočníci alebo nemáte hardvérovú peňaženku, dôrazne sa to odporúča zvoľte možnosť „Keystore File (UTC / JSON)“. To znamená, že zakaždým, keď chcete získať prístup do svojej peňaženky, mali by ste zadať súbor úložiska kľúčov a heslo. Súbor úložiska kľúčov je šifrovaná verzia vášho súkromného kľúča, a je tak bezpečnejšia.

Vyberte súbor úložiska kľúčov (UTC), ktorý ste si predtým stiahli, a zadajte heslo.

Sprievodca po kryptomenových peňaženkách: Otvorenie peňaženky MyEtherWallet (MEW)

Krok 6: Všetko zálohujte

Uistite sa, že ste zálohovali svoj súbor úložiska kľúčov, svoje súkromné ​​kľúče a verejné kľúče. Mali by ste ich uložiť na bezpečnom mieste. Po odomknutí peňaženky potom blahoželáme! Úspešne ste vytvorili svoju vlastnú peňaženku, ktorá podporuje mince ETH a * ERC-20. Môžete posielať a prijímať mince, zúčastňovať sa na ICO a kontrolovať svoje zostatky. Môžete tiež uložiť svoj verejný kľúč (adresu) a súkromný kľúč vo forme QR kódov, ako je vidieť nižšie. (Pozri tiež: Sprievodca overovaním transakcií s kryptomenami)

Sprievodca po kryptomenových peňaženkách: Otvorenie peňaženky MyEtherWallet (MEW)

Zostať v bezpečí!

* ERC-20 odkazuje na štandardný protokol v rámci blockchainu Ethereum a uvádza zoznam bežných pravidiel, podľa ktorých sa majú tokeny riadiť. To zaisťuje interoperabilitu medzi rôznymi typmi tokenov v rámci blockchainu Ethereum, čo umožňuje plynulú interakciu s inteligentnými zmluvami a decentralizovanými aplikáciami v sieti.. Celý zoznam tokenov ERC-20 nájdete tu.

Zaregistrujte sa teraz do nášho webinára o kryptomene zadarmo, aby ste sa dozvedeli všetko, čo potrebujete vedieť o investovaní do kryptomien.

Získajte naše exkluzívna elektronická kniha ktorá vás prevedie postupným procesom, ako začať zarábať peniaze prostredníctvom investícií do kryptomeny.

Môžete sa tiež pripojiť k našej skupine na Facebooku na adrese Master The Crypto: Advanced Cryptocurrency Knowledge klásť otázky týkajúce sa kryptomien!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map