Peňaženka Bitfi: Master The Crypto – používateľská príručka používateľa

Bitfi

Bitfi je systém kryptografického hardvéru, ktorý tvrdí, že je „najbezpečnejším systémom, aký bol kedy vytvorený“. Zistite dnes v našej recenzii všetko, čo potrebujete vedieť o Bitfi.

Čo je to Bitfi?

Bitfi, ktorý sa nachádza online na stránke Bitfi.com, je hardvérová peňaženka v tvare smartphonu. Prvá verzia peňaženky Bitfi uvedená na trh v roku 2018. Druhá verzia peňaženky Bitfi s názvom Bitfi Knox bola uvedená na trh v marci 2019..

Recenzia Bitfi

Od decembra 2019 spoločnosť Bitfi uviedla na trh najnovšiu verziu svojho firmvéru Bitfi – DMA-3. Firmvér je k dispozícii na stiahnutie na Bitfi.com. Stiahnutím firmvéru aktualizujete staré zariadenie Bitfi. Môžete si tiež kúpiť novú peňaženku Bitfi Knox za 199 dolárov (pôvodná bitfi sa predáva za 120 dolárov).

Keď bola prvá verzia Bitfi uvedená na trh v roku 2018, tím spoločnosti Bitfi – vrátane evanjelistov ako John McAfee – označil peňaženku za „neuskutočniteľnú“. Bitfi bol za svoje odvážne tvrdenie zosmiešňovaný a hackeri rýchlo vnikli do peňaženky. Bitfi potichu odstránil zo svojej webovej stránky „nehackovateľný“ slogan a McAfee pripustil, že celá vec bola marketingovým kúskom.

čo je Bitfi

Spoločnosť Bitfi dnes naďalej odvážne tvrdí o svojej bezpečnosti. Oficiálna webová stránka spoločnosti Bitfi popisuje peňaženku ako „najbezpečnejší systém, aký bol kedy vytvorený“ a „ako jediný technický skok na svete, ktorý prekonáva chladiace zariadenia.“ Tvrdí, že je to nová a vylepšená verzia hardvérovej peňaženky, ktorá ponúka vylepšené zabezpečenie a stále poskytuje používateľom pohodlný prístup k ich finančným prostriedkom.

Recenzia peňaženky Bitfi

Bitfi opatrne vysvetľuje, že to v skutočnosti nie je peňaženka. Namiesto toho je to generátor súkromného kľúča. Môžete prísť o svoju peňaženku Bitfi a stále budete mať úplnú kontrolu nad svojimi prostriedkami. Ako vysvetľuje webová stránka, „strata zariadenia je jednoducho irelevantná z hľadiska bezpečnosti finančných prostriedkov“ a technológia spoločnosti Bitfi „vám umožňuje byť nezávislá od zariadenia v prípade straty, krádeže, zaistenia alebo nehody.“ Ak stratíte svoj Bitfi, môžete si jednoducho kúpiť ďalší, aby ste obnovili prístup k svojim finančným prostriedkom. Môžete dokonca bezpečne obnoviť finančné prostriedky na priateľovom zariadení Bitfi.

Je niečo z toho pravda? Alebo je to iba viac marketingu? Pozrime sa na funkcie Bitfi, vrátane toho, ako Bitfi funguje a ako po prvýkrát nastaviť a používať Bitfi.

Funkcie Bitfi

Bitfi ponúka všetky nasledujúce základné funkcie:

Open-source blockchainové rozhranie: Bitfi používa na zabezpečenie súkromných kľúčov pre klientov blockchain typu open-source. To znamená, že vaše súkromné ​​kľúče nie sú technicky uložené na Bitfi; namiesto toho sú vaše súkromné ​​kľúče uložené v blockchainoch.

Generátor súkromného kľúča: Bitfi nie je technicky peňaženka. Zariadenie sa označuje ako generátor súkromného kľúča. Ďalej vysvetlíme, ako funguje Bitfi.

Uložené miliardy dolárov: Bitfi tvrdí, že jeho ekosystém „zaisťuje miliardy v hodnote USD“, aj keď nie je jasné, koľko používateľov používa Bitfi na ukladanie kryptomeny.

Spravujte digitálne aktíva prostredníctvom ľubovoľného zariadenia pripojeného k internetu: Bitfi vám umožní spravovať vaše digitálne aktíva zabezpečené pomocou Bitfi pomocou ľubovoľného zariadenia pripojeného k internetu, vrátane smartphonu, počítača, tabletu alebo čohokoľvek iného, ​​čo chcete použiť.

Žiadne súkromné ​​kľúče: Bitfi tvrdí, že je jedinou peňaženkou na svete, ktorá nemá súkromné ​​kľúče, čo znemožňuje zaistenie, stratu alebo krádež. Namiesto skutočného ukladania súkromných kľúčov vám Bitfi umožňuje ukladať súkromné ​​kľúče na blockchainoch.

Automatické aktualizácie bez nutnosti manuálnej aktualizácie: Bitfi je možné používať bez manuálneho sťahovania a inštalácie aplikácií od tretích strán. Všetky aktualizácie sa doručujú automaticky cez Wi-Fi. Stačí zapnúť zariadenie, pripojiť ho k sieti Wi-Fi a začnú sa aktualizácie.

Open Source: Keď spoločnosť Bitfi prvýkrát uviedla na trh, došlo k určitým sporom, či to bol alebo nebol skutočne open source (niektoré malé, proprietárne komponenty neboli úplne open source). Dnes je však kód spoločnosti Bitfi úplne otvorený a pre Bitfi.dev sú k dispozícii vlastné nástroje, ktoré si môže skontrolovať každý. Integrite kódu nemusíte dôverovať spoločnosti Bitfi. Môžete sa o tom presvedčiť sami.

Žiadne zálohy na 12 alebo 24 slov: Každý, kto okamžite nájde zoznam 24 slov, vie, že ide o krypto zálohu. Je to hlavný vektor útoku. Bitfi sa tomuto problému úplne vyhýba a záložné frázy zo seedu sú z Bitfi úplne vylúčené.

Každé zariadenie Bitfi je jedinečné: Každé zariadenie Bitfi má vo firmvéri jedinečný balík, čo znamená, že každé zariadenie Bitfi sa technicky líši od všetkých ostatných zariadení. To sa líši od chladiacich zariadení, ktoré sú identické od jednotky k jednotke a od dávky po dávku. Vďaka tejto funkcii je podľa oficiálnych webových stránok „takmer nemožné“ falšovať zariadenia Bitfi.

Natívne rozhranie: Bitfi má svoje vlastné natívne rozhranie a zariadenie v skutočnosti nemá k dispozícii žiadne nástroje tretích strán, ktoré by fungovali. Všetky digitálne aktíva sa zobrazujú na jednom mieste so zostatkami a USD.

Prispôsobená verzia systému Android: Bitfi je postavený na výrazne upravenej verzii Bitfi, ktorá z Bitfi robí vysoko bezpečné zariadenie so systémom Android. To bolo spočiatku kontroverzné pri spustení bitcoinu, pretože v zariadení boli prítomné určité známe (menšie) exploity systému Android.

Sprievodca kryptomenovou peňaženkou Bitfi

Zamknutý bootloader: Bitfi tvrdí, že je „jediným spotrebným zariadením so zamknutým bootloaderom“, čo znemožňuje vkladanie kódu. Na rozdiel od iných zariadení s Androidom nemôžete odomknúť bootloader, aby ste získali prístup root k zariadeniu.

Wi-Fi povolené: Na rozdiel od tradičného systému chladenia, Bitfi podporuje Wi-Fi, čo znamená, že môžete ovládať svoje digitálne aktíva z ľubovoľného zariadenia pripojeného k internetu. Spoločnosť Bitfi tvrdí, že namiesto káblového pripojenia používa Wi-Fi „na úplnú izoláciu najdôležitejších funkcií od počítača tak, aby neexistovala možnosť vystavenia škodlivému softvéru.“

Vytvorte neobmedzené peňaženky: Celá vaša rodina môže zabezpečiť svoje kryptomeny pomocou jediného zariadenia Bitfi. Každá peňaženka, ktorú vytvoríte na Bitfi, je ovládaná a prístupná z vašej vlastnej 6-znakovej soli a 30-znakovej prístupovej frázy. Môžete si vytvoriť toľko peňaženiek, koľko potrebujete. Musíte si len nezabudnúť zálohovať všetky svoje soli a prístupové frázy pre každú vytvorenú peňaženku.

Funkcie hardvérovej peňaženky Bitfi

Štandardný Android Design: Pri prvom vybalení z krabice môžete byť šokovaní dizajnom spoločnosti Bitfi. Mnoho ľudí ho označilo ako „ako lacný telefón s Androidom“. V podstate to je presne to, čo je Bitfi. Bitfi nie je vyrobený z platiny alebo iných efektných kovov. Nie je vyrazené, aby vyzeralo ako peňaženka. Bitfi koniec koncov nie je peňaženka a zariadenie nepotrebujete na prístup k svojim krypto fondom. Je to ako 3,9-palcový dotykový tablet s Androidom.

Modré puzdro: S novou verziou Bitfi (Bitfi Knox alebo Bitfi 2) získate modré puzdro s logom Bitfi a so slovom „KNOX“ na prednej strane.

Výhody bitcoinovej peňaženky Bitfi

Ako funguje Bitfi?

Bitfi funguje iným spôsobom ako bežná bitcoinová peňaženka. Ako vysvetľuje webová stránka Bitfi, v skutočnosti nejde o tradičnú peňaženku. Bitfi trvale neuchováva vaše súkromné ​​kľúče. Namiesto toho sú vaše digitálne aktíva uložené v ich blockchainoch.

Ako funguje Bitfi

Ak chcete so svojimi aktívami uskutočniť transakciu (napríklad presunúť ich alebo predať), jednoducho do svojho zariadenia Bitfi zadáte svoju 6-znakovú (minimálnu) soľ a svoju 30-znakovú prístupovú frázu. Potom spoločnosť Bitfi vypočíta vaše súkromné ​​kľúče pre akýkoľvek daný token na požiadanie a potom tento súkromný kľúč okamžite zruší.

Kvôli tomuto jedinečnému systému nie sú vaše súkromné ​​kľúče nikdy trvale uložené na Bitfi, nikdy na Bitfi nezostávajú a nikdy sa neposielajú v prenose zo zariadenia Bitfi do blockchainu na kontrolu vašich aktív.

Tu je postup rozdelený do jednotlivých krokov:

Krok 1) Otvorte Bitfi a potom vyberte alebo odošlite svoje bitcoiny, aby ste mohli presunúť alebo predať svoje bitcoiny

Krok 2) Do Bitfi zadajte odosielaciu adresu (verejný kľúč alebo adresa peňaženky)

Krok 3) Bitfi pošle žiadosť o podpis

Krok 4) Do služby Bitfi zadáte svoju soľ a prístupovú frázu

Krok 5) Bitfi vypočíta súkromný kľúč, odošle „v poriadku“ do blockchainu, aby uvoľnil vaše bitcoiny na odosielaciu adresu

Bitfi sa automaticky aktualizuje, keď sa pripojíte k sieti Wi-Fi. Nie sú bezdrôtové pripojenie aktualizované (OTA) bezpečnostným problémom? Nie tak celkom. Ako vysvetľuje oficiálna webová stránka, softvér spoločnosti Bitfi „sa odosiela prostredníctvom diskrétnych uzlov, do ktorých sú zariadenia napevno zakódované a obsahujú podpisy súkromných kľúčov, ktoré si vyžadujú, aby sa akékoľvek zariadenie Bitfi pripojilo k zariadeniu a nakoniec ho prijalo.“ Kvôli tejto funkcii vaše zariadenie odmieta nečestné aktualizácie a malware (nemajú požadované digitálne podpisy).

Ďalšou šikovnou vlastnosťou systému Bitfi je, že viacerí používatelia môžu zabezpečiť svoje krypto peňaženky pomocou jedného zariadenia Bitfi. Pomocou jedného zariadenia Bitfi môžete vytvoriť neobmedzený počet peňaženiek. Pokiaľ si pamätáte soľ a prístupovú frázu pre každú peňaženku, k finančným prostriedkom pre každú peňaženku máte vždy prístup.

Všetko kódovanie pre Bitfi je open-source. Môžete dokonca použiť svoju tajnú frázu na výpočet svojich súkromných kľúčov pomocou zdrojov otvoreného zdroja dostupných na btknox.org. Tento kód je otvorený na kontrolu pre kohokoľvek.

Takto vyzerajú technické parametre spoločnosti Bitfi:

  • Rozmery: 6,7 cm (2,64 palca) široká x 11,5 cm (4,53 palca) vysoká x 0,8 cm (0,32 palca) hlboká
  • CPU: Štvorjadrový procesor
  • Wi-Fi: 2,4 GHz
  • Displej: 3,95 palcová dotyková obrazovka s úzkym pozorovacím uhlom pre väčšie zabezpečenie
  • Batéria: Plne sa nabije do 1 hodiny a v pohotovostnom režime vydrží 10 dní

Vo vnútri je Bitfi postavený ako lacné základné zariadenie so systémom Android. Nie je tu ani interná pamäťová jednotka. Prvá verzia Bitfi využívala čipset Mediatek. Tento čip, 8 GB čip eMMC, načíta knižnice do vnútornej pamäte Bitfi (ROM) pri štarte na spustenie aplikácií. Je to ako 3,9-palcový tablet s Androidom a dotykovou obrazovkou.

Je Bitfi skutočne neuskutočniteľný? Táto časť je kontroverzná. Keď spoločnosť Bitfi uviedla na trh v roku 2018, John McAfee skvelo ponúkol 100 000 dolárov každému, kto by sa mohol nabúrať do „nezlomnej“ peňaženky. O túto cenu nakoniec nikto nežiadal, hoci komunita rýchlo vyzlečené Bitfi odhalí lacnú architektúru systému Android vo vnútri. V priebehu niekoľkých týždňov ďalší členovia komunity boli schopní za studena bootovať Bitfi na získanie prístupu root. Bitfi nevyčistil pamäť RAM, čo znamená, že je možné ukradnúť prostriedky, aj keď je peňaženka Bitfi vypnutá.

Zdá sa, že novšie verzie Bitfi (DMA-2 a DMA-3) túto aktualizáciu opravili, ale Bitfi sa snažil vyvrátiť „neohroziteľné“ tvrdenia, ktoré uviedol pri štarte.

Ceny Bitfi

Cena pôvodného nástroja Bitfi je 120 USD.

Cena nového Bitfi 2 (Bitfi Knox), ktorý bol uvedený na trh v marci 2019, je 199 dolárov.

Ako používať Bitfi

Používanie Bitfi sa líši od tradičnej krypto peňaženky. Proces nastavenia je však stále navrhnutý tak, aby bol čo najjednoduchší pre nových aj pokročilých používateľov kryptomeny.

Krok 1) Kúpte si Bitfi

Najskôr je potrebné kúpiť hardvérové ​​zariadenie Bitfi zo stránky Bitfi.com. Cena pôvodného Bitfi je 120 dolárov, aj keď nový Bitfi 2 stojí 199 dolárov.

Ako používať Bitfi

Krok 2) Zaregistrujte sa

Keď dostanete svoju peňaženku Bitfi poštou, budete sa musieť zaregistrovať na stránke Bitfi.com.

pomocou krypto peňaženky Bitfi

Ak sa chcete prihlásiť, zadajte šesťmiestny kód z hardvérovej peňaženky na prihlasovaciu obrazovku Bitfi.com.

Zabezpečenie peňaženky kryptomeny bitfi

Krok 3) Nastavenie peňaženky

Ak chcete nastaviť peňaženku, kliknite na ID peňaženky. Dostanete sa na hlavný panel. Ďalej sa zobrazí výzva na vytvorenie „soli“. Soľ môžete pripraviť z akýchkoľvek ľahko zapamätateľných informácií – napríklad z e-mailovej adresy alebo čísla mobilného telefónu.

Myslite na svoju soľ ako svoje používateľské meno. Umožňuje vám prihlásiť sa do peňaženky na iných zariadeniach.

Krok 4) Vytvorte svoju tajnú frázu

Ďalej budete musieť vytvoriť tajnú frázu. Peňaženka túto frázu zvyčajne vytvorí tak, že vygeneruje 12 alebo 24 náhodných slov. Spoločnosť Bitfi túto časť zámerne nechala na vás, pretože použitie vlastnej náhodnej metódy je oveľa bezpečnejšie ako použitie preddefinovanej metódy. Bitfi sa dodáva dokonca s kockou, ktorá vám pomôže vytvoriť náhodnú frázu.

Vaša tajná fráza musí obsahovať minimálne sedem slov so špeciálnymi znakmi alebo deväť slov bez akýchkoľvek špeciálnych znakov. Toto množstvo môžete prekročiť (väčšina úvodných fráz má 12 slov).

Ak chcete vytvoriť 12-slovnú tajnú frázu pomocou randomizačného systému Bitfi, budete musieť matricu hodiť päťkrát za slovo alebo celkovo 60-krát. Používaš tento zoznam slov, vyhľadajte každé päťciferné číslo a potom si zapíšte príslušné slovo. Áno, táto časť môže chvíľu trvať.

Krok 5) Zadajte svoju soľ a prístupové heslo

Teraz ste pripravení prihlásiť sa a používať Bitfi. Zadajte soľ a tajnú frázu na prístroji a vyhľadajte adresu peňaženky. Vyskočí vám QR kód. Naskenujte tento QR kód z peňaženky, ktorú máte, a potom pošlite prostriedky spoločnosti Bitfi na uloženie.

Krok 6) Prístup do vašej peňaženky odkiaľkoľvek

Pamätajte: Bitfi vypočítava súkromný kľúč pre vašu peňaženku zakaždým, keď sa prihlásite. Nemusíte používať svoju peňaženku Bitfi. K svojim prostriedkom máte prístup z ktorejkoľvek inej peňaženky Bitfi jednoduchým zadaním svojej soli a prístupovej frázy. Môžete napríklad použiť Bitfi od priateľa alebo si objednať nový.

To tiež znamená, že nikto nemôže skutočne ukradnúť vašu peňaženku Bitfi. Ak niekto získa prístup k vášmu zariadeniu Bitfi, nebude mať prístup k vášmu kryptomene bez znalosti vašej soli a prístupovej frázy. V skutočnosti vaša kryptomena vôbec nie je na platforme Bitfi; je uložená v blockchaine akejkoľvek kryptomeny, ktorú používate.

zabezpečené funkcie peňaženky Bitfi

O spoločnosti Bitfi

Bitfi, Inc. sa označuje ako „globálna spoločnosť v oblasti platobných technológií“. Spoločnosť má ústredie v Asheville v Severnej Karolíne v USA. Jej hlavný tím Bitfi je rozmiestnený po USA a po celom svete..

Spoločnosť môžete kontaktovať e-mailom na adrese [email protected], telefonicky na čísle (828) 357-7004 alebo na Twitteri @thebitfi..

Záverečné slovo

Bitfi bol uvedený na trh v roku 2018 s tvrdením, že je „neuskutočniteľný“. V roku 2019 spoločnosť Bitfi uviedla na trh novú verziu Bitfi s názvom Bitfi Knox alebo Bitfi 2. Od decembra 2019 spoločnosť Bitfi dodáva svoj firmvér DMA-3, o ktorom spoločnosť tvrdí, že je najbezpečnejším systémom, aký bol kedy vytvorený..

Napriek sporom o bezpečnosť a celkovú užitočnosť zariadenia Bitfi naďalej zaujíma jedinečné miesto v kryptografickom hardvérovom priestore. Je to niečo ako druhý faktor v nastavení dvojfaktorovej autentifikácie (2FA). Nie je to technicky krypto peňaženka. Namiesto toho funguje skôr ako Google Authenticator.

Používanie Bitfi môže byť pomalý a neohrabaný zážitok, ale zdá sa, že vaše bitcoiny zabezpečia – aj keď je to náročný proces. Môžete sa dozvedieť viac alebo si sami pozrite Bitfi na Bitfi.com.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map