Prvý bankomat DCEP sa uskutočnil v Shenzhene v Šanghaji, kde financoval spustenie blockchainu

Týždenný prehľad noviniek z blockchainu a kryptomeny z Číny a Hongkongu

Obrázok trhového monitora Číny

Pre čínsky priemysel blockchainov a kryptomien to bol bohatý týždeň. 

Agricultural Bank of China – jedna z krajín v krajine "Veľká štvorka" banky – uskutočnili skúšky vkladov a výberov pre čínske elektronické platby v digitálnej mene alebo DCEP. Vyskúšanie je v súčasnosti k dispozícii na mnohých bankomatových miestach bankovej spoločnosti AgBank v Shenzhene.

Na východnom pobreží Číny dala šanghajská vláda výskumný grant vo výške 5 miliónov dolárov na blockchainový startup Conflux.

Spoločnosť 500.com – čínska spoločnosť zaoberajúca sa športovými lotériami uvedená na newyorskej burze cenných papierov – medzitým uzavrela kúpnu zmluvu na ťažobné stroje na bitcoiny v hodnote približne 14,4 milióna dolárov.

Tu je všetko, čo ste možno v súvislosti s týmito príbehmi a ďalším unikli v tohtotýždňovom vydaní časopisu China Market Watch od spoločnosti OKEx Insights.

Agricultural Bank of China umožňuje pokusy s bankomatmi DCEP

Poľnohospodárska banka v Číne je údajne vyskúšanie vkladu a výberu DCEP z bežných a sporiacich účtov používateľov. Táto služba je v súčasnosti k dispozícii na viacerých bankomatoch AgBank v Shenzhene.

AgBank plánuje rozšíriť skúšobnú verziu DCEP na platby za verejné služby a služby elektronickej verejnej správy.

Kľúčové jedlá

  • Toto je prvý pokus s DCEP, ktorý sa týka bankomatov bánk.
  • AgBank nedávno oznámila založenie výskumného laboratória DCEP v Shenzhene – zintenzívnenie konkurencie v tejto oblasti s Construction Bank of China.

Spoločnosť Conflux získava výskumný grant vo výške 5 miliónov dolárov zo Šanghaja

Šanghajský výbor pre vedu a techniku ​​spolu s vládou okresu Changning poskytli 5 miliónov dolárov na blockchainový startup Conflux. Financovanie bude údajne použité na podporu výskumu navrhovaného dodávateľského reťazca pre letectvo postaveného na sieti projektu.

Kľúčové jedlá

  • Spoločnosť Conflux, ktorá už má nadviazané výskumné partnerstvo so šanghajskou vládou, sa stáva populárnym projektom vládnych iniciatív. 
  • Obe strany partnerský na spustenie Výskumného ústavu stromových grafov v septembri 2020. Výskumný ústav bol jedným z 57 subjektov uvedené na Šanghaji "Plán technologických inovácií" v decembri.
  • Pekingský startup je priateľský aj s ostatnými samosprávami. Napríklad Conflux dostal úradníka potvrdenie od vlády Hunan ohľadom vytvorenia blockchainových laboratórií.

Lotériová firma uvedená na zozname NYSE nakupuje stroje na ťažbu bitcoinov

Čínska športová lotériová firma 500.com má vstúpil do definitívnej kúpnej zmluvy na získanie bitcoinových ťažobných strojov. Spoločnosť uvedená na zozname NYSE očakáva, že na dokončenie nákupu vydá svoje kmeňové akcie triedy A v hodnote približne 14,4 milióna dolárov. 

Podrobnosti o predajcovi neboli zverejnené a očakáva sa, že nákup bude dokončený v 1. štvrťroku 2021.

Kľúčové jedlá

  • Po dokončení nákupu ťažobného zariadenia bude 500.com vlastniť ťažobné modely S17, T17 a S9 od spoločnosti Bitmain. Bude tiež vlastniť M20 od MicroBT. 
  • The cena akcií portálu 500.com sa po oznámení zvýšil o 11%.

Akcie spoločnosti 500.com sa od 5. januára 2021 podstatne zvýšili. Zdroj: Google

Predaj automobilov v Číne rástol už deviaty mesiac po sebe

Akciové trhy v Hongkongu a Číne tento týždeň mierne vzrástli. V čase písania tohto článku sa spoločnosti Shanghai SE Composite a CSI 300 v súčasnosti obchodujú na 3 599 a 5 578 – s týždenným ziskom 1,35% a 2,96%. V Hongkongu tento týždeň index Hang Seng vzrástol o 1,98% a v súčasnosti je na úrovni 28 241.

Akciové trhy v Hongkongu a Číne tento týždeň mierne vzrástli. Zdroj: Trading Economics, Investing.com

Kľúčové jedlá

  • Aj keď mesačný nárast predaja automobilov podporil trhy v krajine, ročný predaj automobilov v Číne zmenšil sa o 6,8% od minulého roka. Pokles možno pripísať odstaveniu tovární a podnikov v prvom polroku 2020 spojenému s COVID.
  • Predaj elektrických vozidiel v Číne stúpol na 1,17 milióna kusov. Je pravdepodobné, že toto číslo bude po Tesle ďalej rásť neočakávané spustenie svojich elektrických SUV Model Y 1. januára 2021.

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať!

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map