Prvý rok ako OKEx CSO – Alysa Xu: Tri trendy pretvoria ekonomiku

List hlavnej strategickej riaditeľky spoločnosti OKEx Alysa Xu na oslavu jej prvého výročia v spoločnosti OKEx

Vážení používatelia spoločnosti OKEx,

Pred rokom, 1. apríla 2019, to bol deň, keď som sa pripojil k spoločnosti OKEx, a začiatok mojej kryptomeny na plný úväzok. Potenciál kryptomien stojí za preskúmanie. Napriek mnohým neočakávaným výzvam každý deň uprostred prebiehajúcich súťaží je moje odhodlanie v oblasti kryptomeny nedotknuté, pretože pevne verím v celé odvetvie a OKEx.

Minulý rok sa v kryptopriestore stalo veľa. Trh sa odrážal od dna medvedieho trhu. Viac búrz sa pokúsilo preniknúť do krypto derivátov. Začalo sa objavovať decentralizované financovanie (DeFi). Spoločnosť OKEx sa tiež stala integrovanejšou burzou kryptomien optimalizáciou svojich produktov, podnikania, značiek a stratégií rozvoja talentov. Investovali sme do modernizácie našich technológií a produktov a zároveň podporovali rast komunity, vertikálnu integráciu a globalizáciu. Okrem rozvoja likvidity na trhu sme tiež diverzifikovali naše ponuky prostredníctvom štyroch kľúčových obchodných línií, a to fiat gateway, obchodovanie s kryptomenami, správa kryptomien a akadémia OKEx, ktoré uspokojujú rôzne potreby našich používateľov v rôznych fázach ich obchodných ciest. Často hovorím, že máme v rukáve veľa kariet a ideme dopredu vlastným tempom. Od 4. štvrťroka 2019 zrýchľujeme inováciu našich produktov a rozvoj nových firiem. Počas niekoľkých prvých mesiacov roku 2020 budú produkty a opatrenia, ktoré sme oznámili, skutočne špičkové v priemysle.

Rok 2020 je však neobvyklý čas. Pandémia COVID-19 zasadila ťažkú ​​ranu globálnej ekonomike. Obidve strany dopytu aj ponuky na celom svete boli počas blokovania koronavírusov utlmené. Vážené globálnou krízou likvidity, výkony globálnych akcií, dlhopisov a komodít sú počas finančných otrasov v roku 2008 dokonca nižšie ako priemery. Kryptomeny tiež čelia hrozbám príklepu ekonomiky. Bitcoin zaznamenal 12. marca bleskový krach, ktorý takmer prinútil ťažiarov Antminer S9 ukončiť činnosť. Kryptotrhový strop tiež raz dosiahol minimálnu hodnotu 120 miliárd USD, čo bolo takmer koncom roka 2018. Takáto čierna labuť vyrovnala optimizmus v súvislosti s poklesom počtu bitcoinov v máji. Mnohých preto môže zaujímať, kam bude smerovať kryptotrh ďalej.

Očakáva sa, že rozšírený vírus potlačí rast minimálne do Q3 2020 a globálna recesia sa bude javiť ako nevyhnutná. Oživenie sa uskutoční popri stimulačných plánoch zavedených globálnymi vládami, ale trvá to nejaký čas. Americký akciový trh podporovaný výkupom akcií a rozdeľovaním dividend na 10 rokov už nebude býčí býčí. Pre desaťtisíce spoločností je nevyhnutné prežiť krízu a vykonať správne zmeny.

Ekonomiku po koronavírusoch budú formovať tri kľúčové trendy

Verím, že tam, kde sú výzvy, sú aj príležitosti. Keď sa starý ustálený stav naruší, vytvorí sa nový ustálený stav. Zatiaľ čo sa paradigma posúva, určité trendy sa objavujú napriek transformácii medzinárodných trhov.

1. Technológia bude hnacím motorom hospodárskeho rastu a digitálna ekonomika sa ujme vedenia

V tejto dobe sa technologická transformácia zrýchľuje. Už skôr sa k nám dostala nová vlna technologických vynálezov vrátane technológie 5G, umelej inteligencie, veľkých dát, blockchainu a internetu vecí. Najmä technológia blockchain môže podporiť systém sociálneho kreditu, ktorý pomáha minimalizovať ekonomické a sociálne náklady.

Prepuknutie vírusu mení spôsoby, akými pracujeme, trávime a zabávame sa na sebe. Ešte dôležitejšie je, že sieťový prenos a hodnota vytvorená ďalšími požiadavkami migrovanými z offline na online ešte viac urýchli popularizáciu kryptomeny.

2. Kryptotrh si užije dlhší býčí cyklus a oživí sa rýchlejšie ako tradičné trhy

Keďže kryptotrh má menšiu veľkosť, jeho likvidita je porovnateľne citlivá na prílev kapitálu. Niektoré kryptomeny, napríklad Bitcoin a Ether, sa navyše po ústupe z maxima z roku 2017 uzdravujú zo svojich minimálnych úrovní na primeranú úroveň zhodnotenia. Zatiaľ čo prostredie s takmer nulovou sadzbou alebo s nulovou sadzbou pravdepodobne zostane, investori sa v nasledujúcom cykle zamerajú na vysoký výnosový potenciál kryptomien, ktoré sa stanú obľúbeným investičným prostriedkom..

Keď sa pozrieme späť na históriu bitcoinu, bol vytvorený začiatkom roku 2009, asi pol roka po finančnej kríze v roku 2008, a s obchodovaním sa začal až v roku 2010, neskôr nasledovali ďalšie kryptomeny. Celý kryptotrh preto doteraz nebol nikdy testovaný globálnou finančnou krízou. Súčasný pokles je najväčšou výzvou pre kryptomeny, ale verím, že nakoniec posilní ružové vyhliadky pre celú krypto ekonomiku.

Začiatkom roku 2020 som s tým počítal 1) 20% globálnych domácností by do konca roka alokovalo kryptomeny do svojich investičných portfólií; 2) Objem obchodovania s krypto derivátmi by sa zdvojnásobil a 3) Verejné aplikácie DeFi založené na reťazci by zaznamenali rýchly rozvoj. Napriek pochmúrnemu trhu som si istý, že krypto deriváty a DeFi budú aj naďalej priťahovať najväčšiu pozornosť. Bitcoin sa po tejto pandémii stane hlavným typom aktív. Je len otázkou času, kedy referenčné kryptomena priláka investície z 20% a viac domácností po celom svete.

3. Globálna výzva spôsobí zrod nových vedúcich predstaviteľov odvetvia

Po každej kríze sa objavujú noví lídri v odbore. Očakávam, že pandémia a hospodársky pokles bude poháňať zdroje a kapitál na presun do bezpečného prístavu. Kvôli fyzickým obmedzeniam dôjde k rýchlemu prijatiu distribuovaného obchodného modelu. Online koordinácia a zdieľaní zamestnanci medzi firmami budú na našom radare. Potichu sa formuje nová obchodná organizácia.

Podnikatelia by mali vždy zostať v čele inovácií a určovať kľúčové trendy. Musia nielen identifikovať riziká, ale aj stanoviť praktické ciele, aby sa mohli prispôsobiť zmenám. Ako povedal Peter Drucker, uznávaný ako otec moderného riadenia, „najväčším nebezpečenstvom v čase turbulencií nie sú turbulencie – je potrebné konať podľa včerajšej logiky.“

Počas vypuknutia SARS v roku 2003 bolo 500 zamestnancov Alibaba nútených pracovať z domu, ich služby však zostali nedotknuté. Nakoniec sa im podarilo prežiť krízu a vytvorili Taobao, najväčšie čínske online trhovisko, ktoré už viac ako 10 rokov vedie veľkú vlnu čínskeho elektronického obchodu..

V tomto kritickom čase sa viac ako 1 000 zákazníkom z mnohých kútov sveta podarilo spolupracovať online a dosiahli 30% rast efektívnosti. Sme veľmi dobre pripravení z hľadiska stratégií, opatrení, technológií a kapitálu na podnikanie a rozširovanie talentov. Verím, že rok 2020 bude míľnikom pre OKEx a celý blockchainový priemysel.

Sme pripravení na budúcnosť

Kvôli obmedzeniam v našej systémovej architektúre a výkone servera sme v minulosti zaznamenali oneskorenie systému a problémy s objednávaním kníh. Tieto skúsenosti nás podnietili investovať viac času a rozpočtu do zlepšenia výkonu nášho systému IT a skúseností s výrobkami ako naši kolegovia. A s hrdosťou môžem povedať, že naše úsilie sa vyplatilo. 26. októbra 2019 sme boli jedinou kryptoburzou, ktorá počas extrémnej volatility trhu netrpela oneskorením a bleskovým zlyhaním. Počas Čierneho štvrtka 12. marca 2020 dosiahol náš systém napriek minimálnym časovým oneskoreniam nulové vrátenie cla pre všetky kryptomeny. Žiadny z našich používateľov s čistým ziskom nebol nútený zavrieť svoje pozície.

Nedostatok verejnej komunikácie v minulosti obmedzoval pochopenie spoločnosti OKEx zo strany cudzincov. Poučili sme sa a iniciovali sme viac komunikácie rôznymi kanálmi. Za posledný rok sme s Jayom Haom každý deň oslovovali a komunikovali s našimi používateľmi na Twitteri a Weibo, spolu s mnohými rozhovormi a reláciami AMA, aby sme komunikovali našu prácu v spoločnosti OKEx, ako sa snažíme o bezpečnosť, stabilitu a spoľahlivosť našich výrobkov a služby, ako aj to, ako napredujeme v inovácii.

Vďaka nesmiernemu úsiliu nášho produktového tímu v nezávislom vývoji našich futures a permanentných swapov s maržou USDT, opcií, stávkovania, požičiavania C2C, verejného reťazca atď., Aby sme sa teraz mohli stať jednotným kontaktom pre produkty kryptomeny výnimočnej kvality.

Vďaka nášmu zákazníckemu servisu, medzinárodnému overovaciemu tímu a tímom inštitucionálnych klientov vždy reagujeme na potreby našich zákazníkov pri prvej príležitosti. Tímy, ktoré sú vysoko uznávané pre profesionalitu a efektívnosť, sa vždy držia nášho kódexu správania, aby dokázali vyriešiť každý problém našich používateľov.

Vďaka našim tímom pre marketing, prevádzku a rozvoj podnikania oslovujeme globálnych obchodníkov ďalej ako kedykoľvek predtým a ponúkame služby, ktoré sú viac lokalizované pre používateľov z rôznych prostredí..

Ďakujeme našim funkčným tímom za neustále zdokonaľovanie našich interných systémov riadenia a kladieme tak pevný základ pre náš ďalší rast.

Otázka, na ktorú som počas prvých mesiacov svojej služby odpovedal najviac, bola „prečo ste si vybrali OKEx?“ S dôverou som odpovedal: „OKEx je spoločnosť s najlepšími základmi v kryptopriestore“. Mnohí to spočiatku možno nepochopia, ale myslím si, že čoraz viac ľudí so mnou teraz súhlasí.

Pokračujte napriek búrke

Od tradičného finančného sektora až po kryptopriestor, od fintechového výskumu až po začínajúcu inkubáciu, každý pohyb v mojej kariére vyvoláva pre mňa nové výzvy v oblasti produktových, obchodných a manažérskych znalostí. Pripojenie sa k spoločnosti OKEx je najdôležitejšou voľbou, ktorú som kedy urobil. Moja viera je pevná a moje ambície sú vysoké. Pevne verím, že kryptotrh bude predstavovať bilióny dolárov. Naším cieľom je navyše transformovať OKEx na spoločnosť za niekoľko miliárd dolárov. V skutočnosti som pracoval s myslením podnikateľov v spoločnosti OKEx. Napriek všetkým ťažkostiam nikdy nebudem ľutovať, čo som podstúpil, pokiaľ sú to dobré skutky pre spoločnosť a pre priemysel..

Veľké poďakovanie patrí našim používateľom za podporu a motiváciu. Naďalej sa budeme usilovať o dokonalosť.

Veľké poďakovanie patrí našim rovesníkom. Budeme sa naďalej zlepšovať a poháňať toto odvetvie do nových výšin.

Veľké poďakovanie patrí všetkým prispievateľom do krypto priestoru, vrátane médií, výskumníkov, vývojárov, poskytovateľov zabezpečenia a investičných spoločností. Dúfam, že budeme naďalej posúvať celé odvetvie na inú úroveň.

Som vďačný za to, že som sa s OKEx vydal na úžasnú cestu v kryptopriestore. Napriek búrke, ktorá nás čaká, zvíťazíme a posilníme sa.

S pozdravom,

Alysa Xu

Hlavný strategický riaditeľ, OKEx

1. apríla 2020

Sledujte OKEx dňa:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://t.me/okexofficial_en

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map