Čo je DragonChain (DRGN) – všetko, čo potrebujete vedieť

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako by vyzerala kryptomena Disney? Nie? Ani ja, kým som sa nedozvedel o Dragonchain, platforme ICO so skvelým menom, ktorá za posledné mesiace vzrástla o viac ako 600%..

Čo je Dragonchain?

Spoločnosť Dragonchain (DRGN), ktorú vytvoril tím pod konečnou kontrolou spoločnosti Disney, než ju dá neziskovej organizácii Dragonchain Foundation, využíva kryptomenu Dragons na prevádzkovanie inkubátora, trhoviska, blockchainu a obchodnej platformy. Dragonchain bol pôvodne navrhnutý tímom pod spoločnosťou Disney.

Ako bol distribuovaný Dragonchain?

DRGN prvýkrát distribuoval ICO, ktorý prebiehal od októbra do novembra 2017. Pre ICO nemal Dragonchain žiadny strop pre príspevky, čo znamená, že prispievatelia dostali taký počet žetónov, ktorý sa rovnal ich podielu na celkovom príspevku..

Napriek tomu, že Dragonchain nesplnil svoj cieľ financovania, rozhodol sa v projekte aj tak pokračovať. ICO distribuovalo 55% Drakov, zatiaľ čo zvyšok bol rozdelený nasledovne:

 • 20% do fondu Dragonchain
 • 10% v rezerve
 • 10% na nadáciu Dagonchain
 • 5% vo fonde Dragonfund.
 • Je potrebné poznamenať, že hodnota DRGN sa zvýšila o 600%.

Čo je inkubátor Dragonchain?

„Inkubátor Dragonchain Crowd Scaled Incubator“ pomáha menším projektom urýchliť ich rast využitím existujúcej infraštruktúry. Je to trochu ironické, keďže Dragonchain začal rovnakým spôsobom a využíval blockchain Ethereum, rovnako ako Monako a OmiseGo. Platformu Dragonchain možno použiť na spustenie ICO, čo znamená, že sú schopné fungovať ešte predtým, ako budú funkcie úplne vyvinuté.

Používatelia systému Dragonchain dostanú skorý prístup k projektom, ktoré využívajú platformu Dragonchain. Niektorí používatelia tiež získajú prístup k zľavám v závislosti od ich „skóre spánku“. Toto skóre sa počíta ako násobok množstva mincí vo vlastníctve používateľa a doby, počas ktorej ich uchovával.

Skóre spánku nie je vypočítané drakmi držanými na burze, iba tými, ktoré sú držané v peňaženke, ku ktorej vlastníte súkromné ​​kľúče. Ak uskutočníte transakciu, skóre vášho spánku sa vynuluje, čím sa vytvorí stimul na držanie mincí a zníži sa ich ponuka na trhu.

Výpočet skóre spánku

Oficiálna webová stránka Dragonchain poskytuje kalkulačku, kde môžete zadať svoju adresu ERC20. Keď to má, vypočíta vaše skóre spánku. Ak chcete vedieť matematiku za skóre, pozrite si vzorec nižšie.

Dragonchain’s Other Features

Trh spoločnosti Dragonchain umožňuje výmenu tokenov Dragon za inteligentné zmluvy a služby, ako je vývoj softvéru, nábor, právne a marketingové aktivity.

Ochrana osobných údajov

V prípade týchto inteligentných zmlúv chce spoločnosť Dragonchain ponúknuť vysokú úroveň ochrany osobných údajov. Tieto „inteligentné zmluvy“ sa spúšťajú pri splnení podmienky a sú uložené v blockchaine, čo ich robí úplne decentralizovanými. Tieto zmluvy však obsahujú citlivé informácie vrátane záznamov o zákazníkoch – cieľom spoločnosti Dragonchain je teda uchovať tieto informácie v súkromí a zároveň ich sprístupniť a použiť.

Flexibilita kódovania

Aj keď je Dragonchain kódovaný v Pythone, na trhu je zabudovaná flexibilita. Umožnenie písania inteligentných zmlúv v C #, Python, Java a Node. Táto viacjazyčná podpora je dôležitá pre kryptomeny, pretože poskytuje flexibilitu podnikom, ktoré používajú iné jazyky ako kryptomena.

Ethereum túto flexibilitu nemá, namiesto toho, aby vyžadovalo, aby boli projekty a inteligentné zmluvy písané v Solidity. Tento jazyk však nie je príliš vhodný pre začiatočníkov a bežne sa nepoužíva.

ERC-20

Dragonchain je token ERC-20, čo znamená, že beží na blockchaine Ethereum, aj keď sa od toho plánuje oddeliť a svoju vlastnú platformu spustí niekedy v roku 2018. Na ukladanie Dragons je token ERC-20, myEtherWallet a Ledger Nano S podporuje Dragonchain.

Ako získať drakov

V súčasnosti je možné Dragons kúpiť iba cez KuCoin a EtherDelta. Keďže Dragonchain nie je momentálne uvedený na žiadnych významných burzách kryptomien.

Kucoin, čínska burza, uvádza zoznam nových kryptomien, ktoré vykazovali potenciál, ako aj viac mainstreamových mincí ako napr Bitcoin, Litecoin, a Ethereum.

Etherdelta umožňuje obchodovať z vlastnej peňaženky Ether, pretože ide o decentralizovanú burzu.

Napriek tomu, že v ňom nie je uvedený, sídlo spoločnosti Dragonchain sídli hneď vedľa kancelárie Bittrexu v Seattli vo Washingtone. Možno to pomôže skorému zaradeniu Drakov, čo by malo pomôcť zvýšiť cenu mince.

Binance, ďalšia veľká burza organizuje súťaž „mince mesiaca“ a žiada od kryptokomunity hlasy, aby rozhodli, ktoré nové mince by mali byť do burzy pridané. Toto by mohla byť príležitosť pre Dragonchain. Vzhľadom na to, že sa Dragonchain v tejto súťaži v januári 2018 umiestnil na treťom mieste, keď ho porazili Raiblocks a Experience Points, tak sa ho čoskoro môžeme dočkať víťazstva „Coin of the Month“.

Ak to nefunguje, Binance umožňuje výmenu platených záznamov. Aj keď nie sú k dispozícii žiadne oficiálne informácie, špekuluje sa, že platené zoznamy môžu stáť okolo 100 000 USD.

Môže sa ťažiť Dragonchain?

Nie. Pretože Dragonchain beží na blockchaine Ethereum, nemožno ho ťažiť, aj keď uvažujú o pridaní „bočných reťazcov“, ktoré by v budúcnosti mohli umožniť ťažbu. Po uvedení pevne stanoveného počtu drakov (433 494 437 DRGN) na trh sa už nebudú vytvárať nové mince.

Je Dragonchain Open Source?

Áno. Zdrojový kód Dragonchain nájdete na oficiálnej stránke Dragonchain Github.

Čím je Dragonchain špeciálny?

Tím Dragonchain na túto otázku odpovedal sám na svojom webe a uviedol:

 1. Hybridný systém, ktorý umožňuje podnikom mať vlastný reťazec
 2. Obmedzené vystavenie údajom inteligentnej zmluvy
 3. Podpora viacerých mien, na jednom reťazci
 4. Viacjazyčná inteligentná interaktivita zmlúv
 5. Architektúra bez servera prostredníctvom služieb Amazon Web Services (AWS)
 6. Má vlastný inkubátor a trhovisko

Pretože zdieľajú podobné ciele a zdieľajú technológiu, bude zaujímavé sledovať, ako sa Dragonchain bude pohybovať proti iným kryptomenám ako Enigma, Ethereum a Cardano. Unikátne vlastnosti Dragonchain, ako je inkubátor a systém spánku spánku, určite prispievajú k tomu, aby sa odlišoval od iných krypto možností.

Komunita Dragonchain

Do komunity Dragonchain Reddit sa zapojilo 1 181 používateľov, čo je v porovnaní s inými významnými mincovými projektmi dosť málo. Aj keď sa jedná o nový projekt, ktorý nedávno začal obchodovať, jeho počet môže čoskoro začať rásť. @dragonchaingang na Twitteri sa darí lepšie, s počtom sledovateľov 29 000, takže tu môže pribúdať sledovateľov.

Budúcnosť Dragonchain?

Dragonchain má vo vývoji niekoľko skvelých funkcií, takže by bolo super sledovať, čo sa bude diať ďalej. Ak chcete mať prehľad o tom, čo sa stane, sledujte oficiálny účet Dragonchain na Twitteri tu a skontrolujte jeho cenu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map