Ak sa bitcoiny nedokážu vrátiť späť o viac ako 7 000 dolárov, pravdepodobne znova otestuje podporu vo výške 6,5 dolárov: Crypto Market každý deň

Utorok 21. apríla: Trhy s kryptomenami zaznamenávajú korekcie za posledných 24 hodín.

Bitcoin (BTC) klesol pod 7 000 dolárov, v čase tlače sa obchodoval okolo 6 850 dolárov, čo je o 4 percentá viac v deň.

Ethereum (ETH) kleslo o viac ako 5 percent a opäť čelilo odporu 176 dolárov, aby sa obchodovalo okolo 172 dolárov.

Ripple’s XRP tiež zaznamenal 4 percentné straty za posledných 24 hodín, klesol pod 0,19 dolára a obchodoval okolo 0,183 dolárov za mincu.

Bitcoin v malom rozsahu

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Aj keď sa pozrieme na včerajší trend spoločnosti BTC na hodinovej úrovni, nemôžeme povedať, že zaznamenáva pokles. Aktuálnym stavom je v najlepšom prípade stiahnutie na malej úrovni, ktorého cieľom je napraviť zvýšenie po štvrtkovom odraze. Malo by ísť o ziskovú kategóriu krátkodobého obchodovania.

Z pohľadu súčasného trendu sa krátkodobý vysoký objem predaja blíži ku koncu. Pravdepodobnosť efektívneho poklesu pod 6 750 dolárov v priebehu nasledujúcich niekoľkých hodín je nízka. V porovnaní s optimistickým objemom 16. apríla je však rozšírený medvedí objem stále nižší, čo znamená, že na trhu stále existujú určité ziskové pozície. Ak sa rozhodnú odísť, cena klesne.

Ak je ťažké sa stabilizovať odskok nad 7 000 dolárov alebo trend bude naďalej kolísať okolo 6 750 dolárov, potom je možné, že trhový výhľad klesne nad 6 500 dolárov a potom nájde podporu.

Vo filozofii obchodovania stále dominuje skratovanie hore a túžba dole. Vstupné a výstupné body sú vybrané v blízkosti kľúčových úrovní podpory alebo odporu a obchodníci nemôžu držať objednávku príliš dlho.

BTC môžu v nasledujúcich 2 – 3 dňoch zaznamenať silné výkyvy

1D graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

1-dňový graf bitcoinu ukazuje, že vrchol nedávneho odrazu nebol schopný otestovať ten predchádzajúci, ktorý sa pohyboval okolo 7 450 dolárov. To znamená, že horná časť každého odrazu sa znižuje, hoci spodná časť každého spätného rázu sa tiež zvyšuje – stále je to vyvážený stav býkov a medveďov.

Kĺzavé priemery zobrazené v grafe, MA (30) a MA (60), sa stanú aktuálnou dennou podporou a odporom. Pretože sa tieto dva priemery pravdepodobne v blízkej budúcnosti prekrížia, v nasledujúcich 2–3 dňoch môže dôjsť k obrovskej fluktuácii, pretože pri zlomení kĺzavého priemeru sa môže trend zmeniť.

V grafe dennej úrovne je však najlepšie použiť pozíciu kríženia na posúdenie zmeny trendu. Preto, ak MA (30) ukazuje signál o pohybe nahor, budúci trend bude pumpovať, ak sa dá úspešne vytvoriť vzor kríženia.

Investori by si tiež mali uvedomiť, že ak cena bude neustále klesať pod 6 500 dolárov, môže to viesť k tomu, že MA (30) sa bude pohybovať znova smerom nadol a bude pre neho ťažké krátkodobo prekonať MA (60).

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 950 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 200 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 750 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 550 dolárov

Hodinový graf ETH tvorí hlavu a plecia

4H ETH / USD údaje o trvalom výmene. Zdroj: OKEx.com

Štvorhodinový graf spoločnosti ETH ukazuje, že cena bola blokovaná o 175 dolárov a teraz začína ukazovať dumpingový signál. Podpora okolo 166 dolárov môže dnes večer potrebovať ďalší test (HKT).

V skutočnosti, s odkazom na objemové a cenové grafy, nie je ťažké dosiahnuť výsledok, že trend sa teraz posúva v pravom ramene hodinového vzoru hlavy a ramien. Keď rameno nadobudne tvar, je pravdepodobné, že vytvorí jednu z dvoch podmienok zobrazených v grafe.

Podmienka 1 znamená, že vzor nepokračoval a býčia sila je silnejšia, ako sa očakávalo – je možné, že ETH otestuje predchádzajúcu maximu, ale rýchlo klesá.

Podmienka 2 znamená, že vzor sa úspešne vytvoril a trend oslabovania bude pokračovať, čo znamená, že 166 dolárov bude neplatných a môže dôjsť k odrazu nad 150 dolárov.

Úroveň divergencie MACD ETH je však malá. Investori by mohli pomocou tohto odkazu usúdiť, že skládka nebude silná, preto je podmienka 2 nepravdepodobná udalosť.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 175 dolárov
 • Strednodobý odpor: 189 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 166 dolárov
 • Strednodobá podpora: 155 dolárov

XRP ponorený späť do medvedieho kanála

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

Ako ukazuje graf, XRP včera v noci spadol späť do medvedieho kanála, aj keď dnes ráno tento trend opäť vytlačil z kanála. Cena je potlačená o 0,1855 USD, čo dáva slabnúci signál.

V súčasnosti sa trend pohybuje takmer blízko horného okraja medvedieho kanála. Ak môže byť kanál účinnou podporou počas nasledujúcich niekoľkých hodín, trend sa môže pohybovať ako podmienka 1, čo znamená, že pevnosť podpory horného okraja je silná a trend nenastane medvediu tendenciu.

V opačnom prípade, ak cena opäť efektívne klesne do kanálu a odraz je po krátkodobom odraze blokovaný hornou hranou, znamená to, že nastáva dlhší medvedí trend. Investori by sa mali zamerať na účinnosť podpory okolo 0,1810 USD.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1850 USD
 • Strednodobý odpor: 0,1885 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1810 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1780 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map