Bitcoin čelí tvrdému odporu hneď po prelomení konsolidačnej oblasti na 7 500 dolárov: Crypto Market každý deň

Piatok 24. apríla: väčšina top kryptomien registruje solídne zisky za posledných 24 hodín.

Bitcoin (BTC) vzrástol o 6 percent, prelomil odpor 7 200 dolárov a v čase tlače sa vyrovnal okolo 7 500 dolárov.

Ethereum (ETH) je v deň o niečo viac ako 3 percentá, obchoduje sa na úrovni 188 dolárov, čo je pod úrovňou jeho kľúčového odporu 195 dolárov.

Obchodovanie spoločnosti Ripple XRP sa obchoduje okolo 0,195 USD, čo je za posledné 24 hodiny nárast o takmer 4 percentá.

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

1-hodinový graf bitcoinu ukazuje, že počas včerajšej zlomovej hodiny sa cena uzavrela s relatívne dlhým horným tieňom. Je to signál vysokého predajného tlaku v oblasti medzi 7 650 – 7 800 dolárov.

V nasledujúcich hodinách trend ukázal, že býci v súčasnosti potrebujú čas na odpočinok a absorbujú viac pultov po rozbití. Graf objemu obchodovania BTC tiež naznačuje, že úroveň býčích fondov sa po rýchlom raste počas prepadu výrazne znížila.

Investori by si v súčasnosti mali uvedomiť, že vstup na dlhú pozíciu je nebezpečný, pretože ešte stále existuje šanca, že cena klesne späť na predchádzajúcu oblasť, kým sa potvrdí racionálny únik. Tento víkend môže byť dobrým obdobím na potvrdenie toho – pamätajte, že aj keď sa cena stabilizuje na 7 450 dolároch, ďalší odraz je ťažké prelomiť oblasť odporu medzi 7 700 až 7 850 dolármi. V krátkodobom horizonte sa môže trend konsolidovať okolo 7 500 a 7 850 dolárov.

Aby sa BTC ešte viac odrazil, musí sa stabilizovať na hodnote 7 500 dolárov

1D graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

BTC sa postupne zúžili na križovatku MA (30) a MA (60) na dennej úrovni a nakoniec priniesli stúpajúci trend. Tento trend prerazil cez vrchol konsolidovanej oblasti okolo 7 470 dolárov a potom sa neustále odrážal na 7 800 dolárov. Cena rýchlo klesla späť na viac ako 7 500 dolárov a dočasne vstúpila do konsolidácie.

Analytici spoločnosti OKEx sa domnievajú, že narušenie rovnováhy medzi býkmi a medveďmi po období konsolidácie je fázou, ktorú musí trh zažiť v jednom cykle. Pretože sa nedávne maximá odrazu BTC a minimá stiahnutia stále blížia, môžu kedykoľvek nastať prielomy. Spolu s faktorom nadchádzajúceho zníženia hodnoty bitcoinu na polovicu je pravdepodobnosť prielomu smerom nahor prirodzene vysoká.

Je však potrebné poznamenať, že neďaleko nad konsolidačnou oblasťou sa nachádza horná hrana oblasti intenzívneho obchodovania na konci minulého roka, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 7 700 – 7 850 dolárov. Sila odporu v tejto oblasti je viditeľná na dennej alebo dokonca týždennej úrovni. Ak sa trend dokáže ustáliť na 7 500 dolároch, dá sa očakávať ďalší oživenie trhu.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 7 700 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 850 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 7 450 dolárov
 • Strednodobá podpora: 7 250 dolárov

Kľúčovou úrovňou pre ETH je 195 dolárov

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: OKEx.com

ETH bol tiež blokovaný pri testovaní vzrastajúcej úrovne odporu 195 dolárov. Dôvod, prečo je tento bod kľúčový, je ten, že cenový prepad v marci vychádzal z tejto ceny ako východiskového bodu. Tvorí tiež horný okraj konsolidačnej oblasti pred vrcholom vo februári.

Je teda zmysluplné, ak ETH dokáže tento bod prelomiť. Všeobecne môže trh zaviesť jednostranné čerpadlo. Ak však bude naďalej pod tlakom okolo 195 dolárov, môže sa trend naďalej znižovať a neskôr dosiahnuť prielom.

Investori by si mali uvedomiť, že ak ETH dokáže prelomiť 200 dolárov, potom môžeme očakávať ďalšiu pumpu. Predtým, ako návratnosť platby klesne pod 175 dolárov, nebude býčí vzorec kanála narušený.

Hodinová úroveň hlasitosti sa počas tohto prerušenia zjavne zvyšovala, môže to byť signál na viac odrazu, ak dokáže udržať alebo prekročiť súčasné úrovne.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 195 dolárov
 • Strednodobý odpor: 200 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 185 dolárov
 • Strednodobá podpora: 175 dolárov

XRP vidí slabší únik

1D XRP / USD údaje o trvalej výmene. Zdroj: OKEx.com

Prielomová sila XRP bola včera výrazne slabšia, pretože nedokázala otestovať ani vrchol súčasnej konsolidačnej oblasti. Je vysoko pravdepodobné, že sa bude aj naďalej spoliehať na celkový oživenie trhu a mierne vzrastie, a odpor 0,2 USD môže byť zásadným bodom prielomu..

Skutočnosť, že súčasná horná časť konsolidačnej oblasti je takmer na rovnakej úrovni ako dolná oblasť v roku 2019, oddeľuje vzor XRP od ostatných dvoch horných mincí. Pokiaľ ide o XRP, prelomenie odporu okolo 0,2 USD znamená, že môžeme očakávať ďalší odraz. Úrovne hlasitosti však v súčasnosti nepodporia veľký únik. Investori radšej počkajte na pumpu ďalších významných mincí a potom vstúpte.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,2000 dolárov
 • Strednodobý odpor: 0,2170 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 0,1940 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1895 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map