Hovorí sa, že PayPal zvyšuje cenu bitcoinu, ale možnosti vypršania platnosti zvyšujú volatilitu: technický utorok

V skratke

  • Cena bitcoinu (BTC) sa odrazila na hodnote 9 600 dolárov kvôli povestiam o integrácii kryptomeny cez PayPal
  • Očakáva sa, že volatilita trhu sa zvýši pred vypršaním platnosti hlavných kontraktov BTC
  • Dáta ukazujú, že súčasné ocenenie BTC má väčší rastový potenciál a priestor na rast

Prehľad trhu

Sentiment na trhoch s kryptomenami sa v utorok skoro ráno v Ázii zlepšil (UTC od 20:00 do 21:00), pretože bitcoin najskôr pred krátkou korekciou získal úrovne 9 600 – 9 800 dolárov. Odraz prišiel až potom správy zvýraznené Paypal’s pracovné ponuky hľadanie kryptoinžinierov, čo podporuje povesti o možnej integrácii bitcoinu.

Očakáva sa však, že volatilita trhu zostane tento týždeň vysoká aj napriek povestiam Paypalu kvôli júnovým kontraktom na opcie BTC, ktorým sa blíži koniec. Stojí za zmienku, že spotové trhy majú tendenciu byť volatilnejšie skôr a počas vypršania platnosti hlavných opcií.

Údaje z Glassnode zatiaľ ukazujú, že pomer trhovej hodnoty BTC k realizovanej hodnote (MVRV) zostal napriek nedávnemu cenovému nárastu na relatívne nízkych úrovniach.

Bitcoin MVRVPomer bitcoin MVRV (7d-MA); Zdroj: Glassnode

Pomer MVRV naznačuje, či sa BTC obchodovalo nad alebo pod reálnou hodnotou v pomere k jeho realizovanej cene. Ak je pomer medzi 1 a 2, znamená to, že BTC môže byť podhodnotený, keď je pomer vyšší, odráža to nadhodnotenie. Pri súčasnom pomere MVRV 1,6 zostáva rastový potenciál bitcoinu veľký, aj keď sa trhové ceny blížia k hranici 10 000 dolárov.

Inde, DigiByte (DGB), Ontológia (ONT) a bitcoinový diamant (BCD) patrili medzi najlepších v priestore altcoinov, zatiaľ čo Hycon (HYC) a Orbs Hybrid Blockchain (ORBS) sa na začiatku utorňajšieho zasadnutia vzdal medzi 6% – 9%.

Cenová analýza

BTC / USDT – zatiaľ nejde o zvrátenie trendu?

Hybnosť sa pre BTC / USDT zmenila na pozitívnu, pretože dvojica zistila, že spodné podpery vo vzore trojuholníka boli neporušené. Táto hybná sila sa odráža aj v RSI a DMI. Aj keď MACD zostal červený, rozdiel medzi týmito dvoma čiarami sa zmenšoval. RSI však prelomil svoj nedávny trend, zatiaľ čo + DI postúpil nad -DI a ADX. Oba ukazovatele naznačujú pozitívny posun.

Napriek tomuto pozitívnemu posunu sentimentu je však ťažké nazvať utorňajšie cenové kroky začiatkom obratu trendu. Je to preto, že pár sa stále obchoduje v rámci trojuholníkového vzoru a je potrebný zlom, aby sa potvrdil jednoznačný zvrat.

Ak pozitívny sentiment zostane nedotknutý, dvojica môže znovu otestovať oblasť 9 800 až 10 000 dolárov, čo je stále významná úroveň odporu.

Podpora na úrovni 9 200 dolárov by mohla predstavovať dolnú oblasť, ktorú je potrebné sledovať, a ktorá by pri testovaní mohla zvýšiť pravdepodobnosť opätovného navštívenia jednoročnej trendovej línie odporu zameranej na podporu blízko hodnoty 8 850 dolárov..

Graf BTC USDT BTC / USDT našiel podporu v dolnej časti trojuholníka; Zdroj: OKEx, Tradingview

ETH / USDT – padajúca hviezda v procese výroby?

ETH / USDT odráža dynamiku prielomu podobnú ako v prípade BTC / USDT; nevideli sme však dostatok kúpnej sily blízko utorkového maxima okolo 246 dolárov. V tomto scenári môže dvojica ľahko produkovať denne "Padajúca hviezda" vzor, ​​ktorým je zvyčajne medvedí svietnik s dlhým horným tieňom.

Dvojica sa tiež takmer dostala do horného pásma Bollinger Band, čo sa dá považovať za skorý znak prekúpenia napriek tomu, že hodnota RSI zostala pod 70. Okrem toho sa spolu s cenou významne nezvýšil ani objem obchodu, čo ešte viac posilnilo dôvod pre krátkodobá oprava. Rozsah 227 až 251 dolárov, ktorý sme zdôraznili v našom posledná publikácia zostali v platnosti, a to môže byť ešte referencia pre tento týždeň.

Graf ETH USDTETH / USDT je ​​dnes pripravovaná „padajúca hviezda“; Zdroj: OKEx, Tradingview

XRP / USDT – je splatný krátkodobý odraz?

V našom predchádzajúcom Technickom utorku sme zdôraznili, ako medvede XRP zostali minulý týždeň pod kontrolou a XRP / USDT sa odvtedy dotklo nižšej podpory trojuholníka podľa očakávania.

Počiatočné náznaky ukazujú, že býci sa môžu čoskoro začať vracať, pričom stochastická produkcia býčieho crossoveru a RSI začnú vyrážať. Avšak aj keď sa krátkodobý odraz odrazil, horný odpor trojuholníka blízko 0,198 zostáva v platnosti. Opäť platí, že obrat trendu nie je možné v tomto okamihu potvrdiť.

XRP USDTXRP / USDT by sa odtiaľto mohlo odraziť; Zdroj: OKEx, Tradingview

ONT / USDT – získanie prekúpenia?

ONT / USDT bol tento utorok jedným z najvýkonnejších altcoinov na obchodnej platforme OKEx, keď počas relácie získal 5%.

Táto dvojica priniesla prelomový trend z posledného trojuholníkového vzoru a túto dynamiku možno pozorovať aj na MACD. Pretože sa však obchoduje vyššie, približuje sa tiež k 365-dennému kĺzavému priemeru, čo sa javí ako silná úroveň odporu.

Ako prvá sledovaná oblasť by mohla byť 0,7 $, potom sme videli, ako dvojica dosiahla 0,76 $. Nevýhodou je, že 0,63 USD zostáva aktívnych.

ONT USDT grafONT / USDT vyprodukovali denný únik; Zdroj: OKEx, Tradingview

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť interpretovaný ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map