Bitcoin zverejnil najhorší týždeň od mája, pretože cena korelácie S&P 500 klesla

Minulý týždeň bol najhorší v bitcoinoch (BTC) od mája tohto roku. Zatiaľ čo vedúca digitálna mena v utorok ráno v UTC prekonala rezistenciu vo výške 12 000 dolárov, po zvyšok týždňa upadla do klesajúcej tendencie. V stredu klesol o 5,91% na úroveň 11 400 dolárov, podľa spotovej ceny OKEx BTC, nasledovaný ďalším štvrtkovým denným poklesom o 5,82%, ktorý sa dostal na 10 600 dolárov. Odvtedy opakovane testovala kľúčovú psychologickú úroveň 10 000 dolárov a zaznamenala týždenný pokles o 12,09%.

Pokles ceny éteru (ETH) bol ešte prudší, pretože sa začiatkom týždňa prelomil cez 480 dolárov, potom sa prepadol na 307 dolárov. Potom sa odrazila na zhruba 340 USD a týždeň uzavrela na negatívnych 15,88%. Možno sa však ukázalo, že baníci z éteru zvíťazili a dostali sa do boja stále vysoké výnosy z poplatkov v utorok 17 miliónov dolárov.

Pokles zaznamenali aj ďalšie významné altcoiny, ktoré sa pohybovali medzi 10% a 23%, s výnimkou TRON (TRX). Spoločnosť TRX vyskočila za týždeň o 17,32%, keď Justin Sun propagoval mincu decentralizovaného financovania MEM s názvom SUN spolu s ďalšími replikami DeFi kopírovanými z ekosystému Ethereum. Vo štvrtok cena TRX dosiahla 0,05 USD – najvyššia od júna 2018 -, ale rýchlo sa vrátila na svoju súčasnú úroveň okolo 0,03 USD.

Dodatočne, Tetherove dáta ukazuje, že USDT dosiahla novú historicky najvyššiu trhovú kapitalizáciu vo výške viac ako 14 miliárd dolárov. Tento počet vzrástol o 180% z marcových 5 miliárd dolárov.

Týždenné výnosy hlavných kryptomien, 8/31 – 9/6. Zdroj: TradingView

S&Korelácia P 500 sťahuje bitcoiny nadol

Minulotýždňový prepad na trhu s kryptomenami bol úzko spojený s bleskovým prepadom na americkom akciovom trhu. Mesačná korelácia medzi bitcoinmi a S.&Hodnota P 500 vzrástla za posledný týždeň podľa informácií nad 60% skresliť údaje. Keď sa S&Začiatkom minulého týždňa dosiahol index P 500 historické maximum, celková trhová kapitalizácia kryptomien tiež zaznamenala nedávne maximum.

Bitcoin – S&Realizovaná korelácia P 500. Zdroj: zošikmenie

Táto korelácia, podobne ako marcový výpredaj, spôsobila, že štvrtkový prepad amerických akcií tiež negatívne ovplyvnil bitcoiny. Keďže sa však americké akcie tento pondelok neotvoria z dôvodu sviatku Sviatok práce, bitcoin môže mať určitý priestor na stabilizáciu. To znamená, že smerovanie tradičných finančných trhov tento týždeň bude mať pravdepodobne veľký vplyv na vývoj cien BTC vpred.

DeFi dráma a predajný tlak

Na pokles z minulého týždňa mohlo mať vplyv aj dosahovanie zisku v priestore DeFi. SushiSwap (SUSHI) bol začiatkom minulého týždňa najhorúcejším tokenom na trhu, ale jeho každodenná ťažba nových tokenov si tiež vyžaduje veľký prísun kapitálu, aby sa udržala stabilná cena.

Čo sa týka týždenných výnosov, tak SUSHI aj Ampleforth (AMPL) klesli o viac ako 60%. Aj keď cena spoločnosti SUSHI rýchlo vzrástla z 1 na 3 doláre po tom, čo anonymný zakladateľ predal svoj podiel tokenov a po mnohých drámach v sociálnych sieťach odovzdal kontrolu nad projektom. Medzitým sa AMPL po štvrtkovom poklese pod 1 dolár vrátil do špirály smrti, pričom cena klesla na takmer 0,70 USD. Aj ďalšie významné tokeny DeFi zaznamenali cenové korekcie medzi 20% a 40%.

Údaje DeFi Pulse ukazuje, že 2. septembra bola celková hodnota uzamknutá v DeFi asi 9,51 miliárd dolárov, zatiaľ čo do 6. septembra tento počet klesol na asi 7,56 miliárd dolárov. Pokles uzamknutej celkovej hodnoty tiež naznačuje zvýšenie predajného tlaku.

Mali by sme si však tiež uvedomiť, že cena týchto DeFi tokenov nevyšla zo dňa na deň na nulu. Trh im stále dával šance a udržiaval loptu na svojich kopačkách.

Týždenné výnosy hlavných tokenov DeFi, 8 / 31–9 / 6. Zdroj: TradingView

Inštitucionálni investori sú si viac vedomí kontroly rizík

5. septembra CFTC zverejnilo najnovšie futures na bitcoiny CME údaje o polohe, od 26. augusta do 1. septembra sa bitcoinu v tomto časovom rámci darilo celkom dobre a od 30. augusta do 1. septembra došlo k výraznému cenovému rastu..

Údaje však odrážali možné opatrenia na kontrolu rizika prijaté inštitucionálnymi investormi. Otvorený záujem klesol na 10 617 z historického maxima 11 615 spred dvoch týždňov a všetky typy účtov už prešli určitým znížením OI.

Je pozoruhodné, že dlhé pozície na účtoch investičných fondov poklesli z 4 839 na 4 271, zatiaľ čo krátke pozície sa zvýšili zo 6 148 na nové historické maximum 6 842. Zníženie dlhých pozícií spojené s nárastom krátkych pozícií odrážalo opatrnosť.

Údaje o futures bitcoinových bitcoinoch – počet dlhopisových fondov proti krátkym. Zdroj: Quandl.com

Do budúcnosti tento týždeň

The S&Index P 500 klesol až na 6,6% zo svojho nedávneho maxima a index Nasdaq Composite klesol okolo 10% iba za tri obchodné dni. Aj keď je pravdepodobné, že tieto poklesy možno pripísať bežnému zisku, bude trhový trend v nasledujúcich dňoch veľmi dôležitý.

Údaje o indexe spotrebiteľských cien majú byť zverejnené tento piatok a mali by sa ukázať nahliadajúce, najmä potom, čo Federálny rezervný systém prehodnotil svoju politiku v oblasti úrokových sadzieb..

V kryptomene sú všetky oči sledované SUSHI. Uzamknuté tokeny TRX v SUN Genesis Mining sa navyše blížia k 7 miliardám, čo je viac ako 200 miliónov dolárov, takže účastníci trhu si musia uvedomiť riziko po tom, čo sa začnú odomykať okolo 16. septembra..

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať!

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map