Technický týždenník OKEx: 14. apríla 2020

Nikam nevedie

Kľúčové jedlá

 • —Nálady na kryptotrhovom trhu sa napriek nedávnym neúspešným pokusom o vrátenie úrovne 7000 – 7200 USD zmenili len málo alebo sa nijako nezmenili.
 • —Väčší obraz spoločnosti Altcoin vyzerá pochmúrne, pretože trhový strop ex-BTC ukazuje medvedie rozdiely.
 • —Bitcoinové zlato je v centre pozornosti, keďže tento týždeň sa očakáva zníženie na polovicu.

Prehľad trhu

Trhy s kryptomenami po tom reagovali vlažným nadšením BTC ceny boli opakovane zamietnuté na úrovni 7200 USD. Popredná kryptomena v utorok v Ázii zmenila majiteľa blízko oblasti okolo 6800 USD, potom čo sa počas veľkonočného víkendu krátko dotkla úrovní 6500 USD. V našom poslednom vydaní Technického týždenníka sme sa zmienili, že odpor v blízkosti vyššie spomínaného výstrihu zostal silný a zjavne zostáva nedotknutý.

Z pohľadu sentimentu údaje ukazujú, že strednodobé BTC investori majú malú alebo žiadnu zmenu očakávaní BTC ceny, aj keď niektorí krátkodobí obchodníci vyjadrili mierne pozitívny názor. Index sentimentu bitcoinových sentimentov Sentix sa odrazil a takmer sa dotkol neutrálnej úrovne. Manfred Hubner, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, verí že „bitcoin potrebuje výrazný zisk strategickej predpojatosti, aby mohol tlačiť ceny ďalej smerom nahor. Aj keď je táto zaujatosť v súčasnosti väčšia ako sentiment, ďalej sa nezvyšovala. Nenastala teda nijako zásadne nová situácia.

Obrázok 1: Index sentimentu bitcoinových sentimentov Sentix Zdroj: Sentix

Obrázok 2: Celkový krypto zdroj: Tradingview

Všade inde boli hlavné altcoiny väčšinou v zelenej farbe BTCOdskok. Ceny BCH a BSV sa spočiatku stabilizovali po minulotýždňovej ťažkej vidlici. Predbežné akcie týkajúce sa ceny vidlice sa odoslali BCH na úroveň 280 USD, zatiaľ čo BSV zasiahla oblasť 220 USD.

V širšej perspektíve však, altcoin pozorovatelia mohli nájsť dôvody na obavy o trhy. Indikátor hybnosti celkového kryptomenového trhu ex-BTC bol v medvedej odchýlke od ceny, čo môže naznačovať, že širší odraz altcoinu by mohol byť krátkodobý. To samozrejme neznamená z krátkodobého hľadiska začiatok predaja altcoinu. Celkový obraz tu však môže byť ponurý.

Cenová analýza

BTCUSDT – Podpora a odpor sa blížia k sebe

 • Predošlý výstrih hlavy a ramien zostal pre dvojicu silným odporom, ktorý prišiel po neúspešných pokusoch o brzdenie nad výstrihom minulý týždeň a zanechal po sebe padajúci hviezdicový vzor, ​​ktorý sa považoval za medvedí znak.
 • Okrem toho sa 50-dňový kĺzavý priemer javí ako ďalší významný odpor.
 • Po hybnosti vykázalo zmiešaný signál, pričom MACD bol v kontrakcii, zatiaľ čo OBV zostal v bočnom obraze a reverzia ešte nepotvrdila.
 • Ak vezmeme do úvahy širší vlažný sentiment, domnievame sa, že šanca na prelomenie ceny nad výstrihom zostala prinajmenšom z krátkodobého hľadiska utlmená. Pravdepodobnosť výraznej korekcie je však tiež nízka.
 • Opätovné pokusy o 7100 až 7200 by v blízkej budúcnosti nemali byť vylúčené. Spodná oblasť, ktorú je možné sledovať, by mohla byť 6700 až 6500, ak bude videná, pravdepodobnejšie bude opätovné testovanie 61,8% Fibonacciho retracementu blízko 6300..

Obrázok 3: Denný graf grafu BTCUSDT: OKEx; Tradingview

ETHUSDT – je potrebné otestovať kľúčovú podporu trendových línií

 • V poslednej časti sme zdôraznili denné formovanie vzostupného trojuholníka <Technický týždenník>, a potvrdzuje sa pozitívny únik. Otázkou teraz je, či môže stúpajúci cenový trend pokračovať.
 • Predpätie sa mohlo mierne nakloniť smerom nadol, pretože MACD naznačuje, že hybnosť sa vytrácala, zatiaľ čo konečný oscilátor klesol na úroveň podpory trendovej línie.
 • Zdá sa však, že pri stochastickom oscilátore sa každodenne vyskytuje vzostupná výhybka, čo naznačuje, že prítoky do dvojice sa v blízkej budúcnosti zvyšujú.
 • Kritická úroveň, ktorú je potrebné sledovať, by mohla byť približne 150, čo sú úrovne odporu otočené na podporu z predchádzajúceho stúpajúceho trojuholníka. 164 je ďalšia dôležitá úroveň na sledovanie, ktorá je blízko 38,2% FR.

Obrázok 4: Denný graf grafu ETHUSDT: OKEx; Tradingview

LTCUSDT – zaujatosť smerom k nevýhode?

 • LTCUSDT je ďalší zaujímavý pár, ktorý sa dá sledovať, pretože vyprodukoval asi o 3 hodiny nižšie výšky, akoby sa vytvoril zostupný trojuholníkový vzor..
 • Aj keď je vyvinutý krátkodobý kanál smerom nadol, konečný oscilátor vytvoril býčiu divergenciu s vyššími maximami. Očakáva sa, že indikátor hybnosti v najbližších dňoch otestuje svoju trendovú podporu, čo by mohlo byť v krátkodobom horizonte rozhodujúce pre vývoj cenových akcií..
 • MACD naznačuje, že hybnosť sa trochu spomaľovala.
 • Na záver možno povedať, že dvojica mohla najskôr znovu otestovať podporu trojhodinového trojuholníka v blízkosti 250-MA na 39,5 a potom sa pokúsiť získať späť horný odpor v blízkosti 41,3.
 • Aj keď sa očakáva únik, stále je ešte príliš skoro na stanovenie načasovania úniku.

Obrázok 5: Trojhodinový graf LTCUSDT Zdroj: OKEx, Tradingview


BTGUSDT – Obrat pred polovicou?

 • Bitcoinové zlato je tento týždeň ďalším zameraním na trh, pretože vo štvrtok sa má konať zníženie jeho blokovej odmeny na polovicu.
 • Napriek tomu, že polovica môže mať všeobecne pozitívny vplyv na cenu; nedávna rally vyzerá unavene a mohla by jej dôjsť para.
 • Pomalý stochastik opäť dosiahol blízko prekúpenej oblasti. Bol to silný signál, že cena bude možno musieť zmeniť smer, ako to naznačovali predchádzajúce prípady.
 • 250-denný kĺzavý priemer blízko 8,90 by mohol byť prvou úrovňou na sledovanie, čo je oblasť blízko predošlého vrcholu kanálu. Ak by sa týchto úrovní vzdali, malo by sa vylúčiť opätovné testovanie nedávnej podpory kanála blízko 8.30..

Obrázok 6: BTGUSDT Denný graf Zdroj: OKEx; Tradingview

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map