Urobte to: Budúcnosť CeFi a DeFi – okrúhly stôl OKExDeFi

V spoločnosti OKEx neustále hľadíme do budúcnosti – a veríme, že to znamená decentralizované financovanie.

Aby sme túto informáciu šírili ďalej, náš generálny riaditeľ Jay Hao organizuje novú virtuálnu sériu okrúhlych stolov #OKExDeFi s lídrami z rôznych priemyselných odvetví, aby prediskutovali ich pokrok, postrehy a plány do budúcnosti v spoločnosti DeFi..

V tomto okrúhlom stole Jay hovorí s Gregorym Di Priscom, vedúcim rozvoja podnikania v Nadácii Maker. MakerDAO riadi Maker Protocol a Dai, prvý decentralizovaný stabilizovaný stabilcoin na svete s blockchainom krytým kolaterálom.

Tu sú kľúčové body z okrúhleho stola.

Komunita MakerDAO dala minulý mesiac zelenú na prijatie tokenov PaperChain a ConsolFreight ako krypto kolaterálu. Môžeme v budúcnosti vidieť, že sa do ekosystému spoločnosti MakerDAO pridáva čoraz viac skutočných aktív?

Najprv mi teda dovoľte len na chvíľu ustúpiť a porozprávať sa trochu o našom procese kolaterálu pri registrácii, pretože od dnešného dňa nemôžete v skutočnosti generovať Dai oproti týmto dvom aktívam. Stalo sa to, že prešli cez anketu na zelenú.

Náš systém prihlásenia aktív teraz funguje tak, že je výlučne riadený komunitou. Nadácia Maker Foundation nemá žiadny vstup v súvislosti s tým, ktoré aktíva vstupujú do protokolu a ktoré nie. Interakcia našej komunity s protokolom spočíva v tomto sociálnom rámci, ktorý sa nazýva Návrhy na vylepšenie tvorcov. 

Teraz Návrhy na vylepšenie Maker načrtávajú veľa vecí. Jedným z nich je proces, ktorým kolaterál skutočne vstupuje do protokolu a generuje Dai. Prvým krokom v tomto procese je teda to, čo nazývame anketa „na zeleno“ – práve tu budú hlasovať držitelia Tvorcu a určia, ktoré aktíva by chceli, aby vstúpili do protokolu. To potom naštartuje interné a externé procesy skutočného nalodenia týchto aktív. 

Videli ste, že spoločnosti ConsolFreight a PaperChain boli umiestnené veľmi vysoko na zozname zelených svetiel, takže držitelia Tvorcu veľmi chcú tieto aktíva – ale teraz je ešte veľa práce, aby sa ich podarilo dostať do protokolu. 

V tejto súvislosti si myslím, že to bude hlavný trend. Jediným spôsobom, ako sa DeFi stane užitočným pre kohokoľvek mimo blockchainového priestoru, je, ak ho môžeme urobiť užitočným pre týchto starších účastníkov. Ak nemôžeme obsluhovať ConsolFreights a PaperChains po celom svete, potom nemôžeme obsluhovať ani malé banky – ak chcú získať úver prostredníctvom MakerDAO a my to nemôžeme opraviť, potom sme v skutočnosti nič nedosiahli, pretože Dai ponuka bude vždy podporovaná blockchainovým ekosystémom. 

Podľa môjho názoru budú teda aktíva v reálnom svete ďalším hlavným trendom spoločnosti DeFi v nasledujúcich 12 mesiacoch.

Presun pridaním aktív v reálnom svete nás skutočne prinúti myslieť si, že spoločnosť MakerDAO uprednostňuje zaobchádzanie s tradičnými finančnými systémami viac ako so spoločníkmi ako s konkurenciou. Môžete nám povedať, ako spoločnosť MakerDAO považuje úlohu centralizovaného financovania (CeFi) pri vývoji DeFi. Či sa navzájom dopĺňajú alebo odpudzujú?

Robia to obaja, pretože v niektorých prípadoch budeme mať konkurenciu. Ale vo väčšine prípadov budeme mať doplnky a komponenty. Myslím si, že skvelým spôsobom, ako to zdôrazniť – aj v mikroúrovni, v ktorej sa dnes nachádzame – je skutočnosť, že USDC a skutočný USD sú kolaterálnymi aktívami v rámci Maker Protocol. Takže zatiaľ čo na niektorých frontoch súperíme s týmito dvoma entitami, pretože vyrábajú stabilné mince, ktoré konkurujú dopytu s Dai, sú pre nás tiež veľmi užitočné, pretože iné doláre, najmä tie kvalitné, ktoré sú regulované v Spojených štátoch, môžu byť skutočne dobré zdroje kolaterálu na generovanie Dai. 

Takže maľovať DeFi a CeFi ako dva odlišné svety je takmer chyba, pretože na konci dňa hovoríme o rovnakom súbore hodnoty a na prvom mieste sa to vracia ku konceptu, z ktorého peniaze pochádzajú. . Peniaze pochádzajú z úveru na aktívach. Aktíva sú teda implicitne reálne a k aktivám, ktoré sú pôvodné v blockchainoch, máme len veľmi nedávno. Ak teda chceme vôbec priniesť do sveta hodnotu, musíme mať prístup k čo najväčšiemu množstvu aktív. 

Spoločnosti OKEx a MakerDAO tento rok veľmi dobre spolupracovali – miera úspor Dai bola integrovaná do fondu OKEx pred niekoľkými mesiacmi. Očakávate teda, že centralizovaní hráči, ako my, urobia viac pre uľahčenie DeFi priestoru?

Myslím, že to, čo ste doteraz robili, je úžasné. Viete, že nám poskytujete veľmi dôležitý most k obchodníkom, ktorí potrebujú naše výrobky. Pretože Dai má vyššiu mieru úspor, je to skvelé – ale ak nemá distribučné kanály, ako je OKEx, ktoré by to umožnili osloviť koncových spotrebiteľov, existuje vo vákuu.. 

Aby ste mohli skutočne zmeniť svet, nepotrebujete iba skvelý produkt – potrebujete skvelého distribučného partnera a myslím si, že práve tu bol OKEx skvelým partnerom. 

Navrhli by ste jedno slovo na opísanie budúcnosti DeFi a prečo?

Moje jedno slovo je neviditeľné, pretože si myslím, že DeFi bude všadeprítomné a bude všade. Nebudete vedieť, že používate DeFi, ale pomaly začne ovládať globálny finančný systém až do bodu, keď ho budú používať všetci. V zákulisí to bude takmer neviditeľné. 

Pripojte sa k našim kanálom a dozviete sa viac o blockchaine, kryptomene a DeFi:

Jay Hao – generálny riaditeľ spoločnosti OKEx 

https://twitter.com/JayHao8

https://www.linkedin.com/in/jayhaookex/

OKEx Official

Kredit pre nášho hosťa za okrúhlym stolom #OKExDeFi:

Gregory Di Prisco – Vedúci rozvoja podnikania @MakerDAO

https://twitter.com/g_dip

https://www.linkedin.com/in/gregory-di-prisco-0672a9125/

MakerDAO

https://twitter.com/MakerDAO

https://www.linkedin.com/company/makerdao/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map