BCH a BSV čelia tento týždeň polovičným transakciám, ale obchodníci by nemali byť príliš optimistickí ohľadom efektu spreadu: kryptotrh denne

Streda 8. apríla: Väčšina špičkových trhov s kryptomenami dnes zaznamenáva miernu korekciu, s výnimkou Bitcoin Cash (BCH) a Bitcoin SV (BSV). Obidve bitcoinové bitcoiny (BTC) zaznamenávajú solídny 24-hodinový rast v očakávaní svojich polovíc, ku ktorým dôjde tento týždeň.

Bitcoin (BTC) – ktorého vlastné zníženie na polovicu sa má uskutočniť v máji – je dole o niečo viac ako jedno percento a obchoduje sa okolo 7 300 dolárov.

BTC vstupuje do trendu spätného sťahovania

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

S výhradou silného odporu nad 7 500 dolárov, BTC vstúpilo do trendu spätného sťahovania. Popredná kryptomena zaznamenala miernu konsolidáciu na 7 450 USD, kým sa včera stabilizovala nad 7 000 USD. Momentálne sa minca obchoduje tesne pod 7 300 dolárov.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu verí, že potom, čo trend prekročil 7 000 dolárov, sa býci BTC postupne zmenšovali. Preto stagnácia okolo 7 500 dolárov zodpovedá očakávaniam.

Aj keď tento týždeň obe bitcoinové vidlice Bitcoin Cash a Bitcoin SV zažijú polovičné hodnoty, táto skutočnosť v skutočnosti bitcoinom viditeľne nepriniesla úžitok, aspoň zatiaľ. Odskok v dopoludňajších hodinách nedosiahol nové maximum a nebolo možné zreteľne zaznamenať výrazný nárast objemu.

Investori musia pri vytváraní nového maxima venovať pozornosť neustálej krátkodobej podpore vyššej ako 7 000 dolárov a kinetickej energii.

Stagnácia okolo 7 000 USD je stále možná

6H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

6H graf bitcoinu vyššie ukazuje, že tento trend získal podporu a odskočil na 7 050 dolárov. To znamená, že väčšina stratových pozícií pod 7 000 dolárov už bola do istej miery z trhu stiahnutá.

Pokles v polovici marca bol takmer strávený, ale nemožno vylúčiť možnosť pokračovania oscilácie znova a znova okolo 7 000 dolárov.

Investori by si mali uvedomiť, že ťažkosti s ťažbou sa zvýšili. To môže viesť niektorých ťažiarov k predaju svojich BTC, aby ušetrili zisky. Preto je dôležité si uvedomiť riziko skládky v najbližších dňoch.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 7 400 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 500 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 7 250 dolárov
 • Strednodobá podpora: 7 050 dolárov

BCH stúpa, keď sa dnes blíži polovica

Trvalé údaje výmeny 1 BCH / USD. Zdroj: OKEx.com

BCH – ktorého bloková odmena je nastaviť na polovicu za menej ako hodinu – za posledných 24 hodín vzrástol o viac ako 6 percent. Vzhľadom na blížiacu sa udalosť na polovicu nie je prekvapujúce, že väčšinové fondy v krátkodobom horizonte stlačili cenu hore.

Pri pohľade na trend na grafe vyššie bol však BCH blokovaný horným okrajom predchádzajúcej oblasti odporu 280 dolárov. Ak sa táto pozícia nedá krátkodobo prelomiť, môže to mať vplyv na polovicu.

V opačnom prípade, ak dokáže preraziť 280 dolárov a stabilizovať sa, návrat na 300 dolárov bude vysoko možný. Investori by sa mali zamerať na prvú miernu úroveň podpory okolo 270 dolárov. Ak sa spätné získanie alebo konsolidácia na ňom stále dajú stabilizovať, je možné, že cena načerpá na nové maximum nad 280 dolárov s relatívne dobrým objemom.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 280 dolárov
 • Strednodobý odpor: 300 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 272 dolárov
 • Strednodobá podpora: 262 dolárov

BSV vidí výrazný rast, ale blíži sa k silnému odporu

Údaje o trvalom výmene 1 BSV / USD. Zdroj: OKEx.com

Spoločnosť BSV tento týždeň tiež zažije svoje polovičky – odhadovaný vyskytnúť za menej ako dva dni. Aj keď spoločnosť BSV zaznamenala najviac 24-hodinový rast zo všetkých 50 najlepších mincí – dnes až takmer 14 percent -, krátkodobý silný vzostupný objem sa končí, pretože už dosiahol vrchol. Horný priestor medzi 220 – 226 dolárov je oblasťou silného odporu.

Ak bude cena naďalej možné podporiť sumou 204 dolárov, stále existuje možnosť vytvorenia nového maxima na budúcom trhu. Naopak, môže naďalej klesať pod 200 dolárov a nájsť druhú podporu okolo 186 dolárov.

Za posledných pár hodín okolo 17:00 HKT, cena sa uzavrela vzorom obráteného kladiva. To znamená, že predajný tlak v súčasnosti tlačí výrazne smerom nahor. Preto je lepšie z krátkodobého hľadiska nevstupovať na dlhú pozíciu, počkať, kým sa cena stabilizuje, a rozhodnúť.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 225 dolárov
 • Strednodobý odpor: 235 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 204 dolárov
 • Strednodobá podpora: 188 dolárov

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map